propolski.pl: Giertych o odejściu Tomasza Lisa

Stan wyjątkowy. Roman Giertych pouczył, co powinna zrobić opozycja

Prezydent Andrzej Duda na wniosek rządu wydał rozporządzenie mówiące o wprowadzeniu 30-dniowego stanu wyjątkowego, który obejmie część woj. podlaskiego i lubelskiego. Głos zabrał mec. Roman Giertych.

— Opozycja powinna wstrzymać się od głosu ws. wprowadzenia stanu wyjątkowego — podkreślił mecenas Roman Giertych.

Rozporządzenie o stanie wyjątkowym opublikowano w czwartkowy wieczór w Dzienniku Ustaw. W poniedziałek pochyli się nad nim Sejm. Izba będzie mogła je unieważnić większością bezwzględną przy obecności minimalnie połowy parlamentarzystów.

Do całej sprawy odniósł się mecenas Roman Giertych, który napisał w mediach społecznościowych, co sądzi o zachowaniu opozycji. Zaznaczył, że Konfederacja wysyła sygnały, że prawdopodobnie odda głos razem z PiS-em. Jak postąpią inne ugrupowania? Giertych jest przekonany, że opozycja nie powinna w tym przypadku głosować.

— Nie należy uczestniczyć w gierkach PiS, które mają za zadanie przykryć poważne problemy (drożyzna, zablokowanie pieniędzy z UE oraz złodziejstwo władzy) — napisał na Twitterze adwokat.

Co mówią w tej kwestii sondaże? Z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu wynika, że znaczna część Polaków — 64 proc. w negatywny sposób postrzega działania opozycji w sprawie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Pozytywnie ustosunkowuje się do nich zaledwie 20 proc.

Ankietowani wypowiedzieli się również w odniesieniu do akcji aktywistów, którzy zniszczyli zamontowany przez służby drut kolczasty. Te działania poparło jedynie 11 proc. respondentów, a przeciwnych było 83 proc.

Działania rządu związane z sytuacją na granicy pozytywnie postrzega 51 proc. badanych, a negatywnie 41 proc. 8 proc. ankietowanych nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi.

Zobacz również: Jakubiak skomentował wypowiedź Michnika: Tak się niszczy naród. On to mówi, żeby dostarczać Niemcom argumenty

Zobacz również: Dziennikarz zapytał Roksanę Węgiel o Boga. Zaskakująca odpowiedź piosenkarki [WIDEO]

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these