propolski.pl: Premier Morawiecki ostro: „Nikt nie będzie nas pouczał, czym jest demokracja”

Premier Morawiecki ostro: „Nikt nie będzie nas pouczał, czym jest demokracja”

Premier Mateusz Morawiecki skomentował wypowiedź komisarza UE ds. gospodarczych Paolo Gentiloniego. Komisarz zapowiedział, że Komisja Europejska zatrzyma wypłatę środków finansowych, które były przeznaczone dla naszego kraju w ramach unijnego Funduszu Odbudowy.

Szef polskiego rządu opublikował w mediach społecznościowych fragment swojej wypowiedzi.

— Walczyliśmy o praworządność i demokrację podczas strasznych lat komunizmu, ale mamy znacznie dłuższą tradycję demokratyzmu i nie chcemy być pouczani przez nikogo z Europy Zachodniej, czym jest demokracja, czym jest praworządność, ponieważ wiemy to najlepiej — czytamy na Facebooku.

— Nikt nie będzie nas pouczał czym jest demokracja i praworządność, gdyż Polska ma bardzo długą i szlachetną historię walki z wszelkiego rodzaju totalitaryzmami i despotami — dodał Morawiecki na swoim profilu.

Polski premier w tych słowach nawiązał do postawy Gentiloniego, który zagroził, że KE nie wypłaci funduszy dla Polski.

Komisja Europejska wstrzymuje wypłatę 57 mld euro dla Polski, bo ma obawy o niezależność sądów i wolność mediów — oświadczył Morawiecki.

Dlaczego wciąż nie ma zielonego światła dla polskiego KPO? Prawdopodobnie chodzi o rządowy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego dotyczący unijnego prawa. Już 22 września TK będzie decydował, czy przepisy obowiązujące w Polsce mają prymat nad europejskimi.

Fundusze, z którymi chce wstrzymać się Komisja Europejska, to aż 57 mld euro, z czego 34 mld stanowią tanie kredyty, a pozostałe to unijne dotacje.

Zobacz również: Robert Lewandowski skomentował mecz z Albanią. Kapitan wskazał, co trzeba poprawić w grze reprezentacji [WIDEO]

Zobacz również: Polska wygrała z Albanią. „Wynik był lepszy niż gra”. Mecz skomentował prezydent Andrzej Duda

Nikt nie będzie nas pouczał czym jest demokracja i praworządność, gdyż Polska ma bardzo długą i szlachetną historię walki z wszelkiego rodzaju totalitaryzmami i despotami. 🇵🇱📜🛡

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 3 września 2021

Źródło: Facebook.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these