Mecz Polska — Albania z pewnością dostarczył nam wielu emocji. Eksperci i widzowie zgodnie ocenili jednak, że pod względem gry nie było to najlepsze spotkanie. Polskiej drużynie czegoś zabrakło i z pewnością nie chodzi o talent, a brak dostatecznego przygotowania i współpracy na boisku. Głos w tej sprawie zabrał sam kapitan Robert Lewandowski.

Mecz Polska — Albania miał jednego bohatera i był nim jak dotychczas Robert Lewandowski. Napastnik pokazał, że jest niekwestionowanym liderem kadry i bez niego gra „Biało-czerwonych” byłaby praktycznie stracona.

33-latek jako pierwszy strzelił bramkę, otwierając tym samym wynik spotkania, a w drugiej połowie meczu dokończył dzieła przy pomocy Grzegorza Krychowiaka.

Lewandowski w rozmowie z „TVP Sport” skomentował grę Polaków i wskazał elementy, które należałoby poprawić.

— Cieszy, że mecz wygrany. Cieszą też cztery bramki strzelone. Za straconą bramkę można mieć jakieś ale. Patrząc przez pryzmat całego spotkania, wynik był lepszy niż gra. Gra piłką w środku pola trochę zawodziła. To są jednak eliminacje i tu ważne są punkty oraz zwycięstwa — przyznał piłkarz.

— Gol na 3:1 był kluczowym momentem. Ta bramka potwierdziła, że nic nam się nie stanie i spokojnie możemy grać i próbować kontrolować spotkanie — dodał.

Przeczytaj również:  Warszawa. Nastolatka zginęła na przejściu dla pieszych

— Chyba wszystkie okazje zamieniliśmy na bramki. Skuteczność cieszy. Z drugiej strony utrzymywanie przy piłce to jest coś, co powinniśmy poprawić. Mogę mieć takie życzenie, żeby z każdym kolejnym meczem będzie wyglądało to coraz lepiej. Przegranie piłki, poklepanie, wyjście na pozycję, zmienienie strony — to coś, czego nam brakuje i musimy to zmienić. Też ruch bez piłki jest do poprawy — mówił Robert Lewandowski. Ponadto odniósł się do kwestii ilości strzelanych przez siebie goli. 

— Strzelam więcej niż u poprzedniego selekcjonera? Nie ma co wyciągać wniosków. Przede wszystkim zdaję sobie sprawę, że dziś głód na bramki mógł być większy. Wiem, że jeszcze dwa mecze, trzeba coś zostawić na później. Fajnie, że inni zdobyli bramki, bo to może dodać nam pewności siebie. Oto chodzi, że strzelała cała reprezentacja — podsumował.

Zobacz również: Jakubiak skomentował wypowiedź Michnika: Tak się niszczy naród. On to mówi, żeby dostarczać Niemcom argumenty

Zobacz również: Polska wygrała z Albanią. „Wynik był lepszy niż gra”. Mecz skomentował prezydent Andrzej Duda

Źródło: meczyki.pl, YouTube.com

(Visited 151 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj