W mediach coraz częściej przewija się temat wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Idący za nim hiper lockdown od kilku dni nie jest już przedmiotem spekulacji, a całkiem realnym scenariuszem.

Premier Mateusz Morawiecki, pytany o hiper lockdown w stanie nadzwyczajnym, nie wykluczył możliwości objęcia Polski jeszcze ostrzejszym rygorem sanitarnym.

Wszystko dla dobra obywateli, wszystko, by ratować sytuację w służbie zdrowia. Nie wykluczamy żadnego scenariusza, jeśli po dwóch, trzech tygodniach miałoby być jeszcze gorzej oznajmił szef rządu.

Sprawę hiper lockdownu komentuje również Krzysztof Szczerski z Pałacu Prezydenckiego. Polityk gościł na antenie TVP Info wraz z wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą.

Rząd poważnie rozważa taki scenariusz

Rozumiemy coraz lepiej jako obywatele, co to znaczy bezpieczeństwo zdrowotne, a takie może zapewnić tylko państwo, dlatego prezydent Andrzej Duda spotyka się ze wszystkimi służbami mundurowymi, które dzisiaj walczą o to bezpieczeństwo mówił Szczerski.

Głos na temat stanu nadzwyczajnego zabrał rownież Buda:

My reagujemy na sytuację, która się objawia w ramach epidemii i nie można wykluczyć żadnego scenariusza. Na pewno nie będziemy się wzbraniać przed taką decyzją, jeżeli ona będzie konieczna i będzie doradzana przez Radę Medyczną mówił wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 965 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Przeczytaj również: „To jest jednak nowy poziom kretynizmu”. Niedzielski potwierdził coś, co było wcześniej uznawane za fake

Przeczytaj również: Stan nadzwyczajny. Godzina policyjna i jeszcze ostrzejszy rygor. Minister zdrowia w końcu to powiedział

źródło: Wmeritum

(Visited 14 322 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sikorski ostro o wyborach korespondencyjnych: "To będzie farsa"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here