Sylwia Spurek zabrała głos na Twitterze w sprawie rozporządzenia polskiego rządu, który w związku z pandemią koronawirusa zamknął granice naszego kraju. Eurodeputowana wykorzystała ten fakt do zapytania o związki jednopłciowe.

Europarlamentarzystka Sylwia Spurek, w trosce o sytuację związków jednopłciowych postanowiła zapytać, czy z uwagi na wprowadzone obostrzenia, przepisy dotyczą wyłącznie małżeństw heteroseksualnych:

— Czy prawo wjazdu do PL obejmuje również cudzoziemców(ko), którzy są partnerami(kami) obywateli(ek) polskich w związkach jednopłciowych? Czy przypisy dotyczą tylko małżeństw heteroseksualnych?

Na tweet europosłanki związanej wcześniej z Wiosną Biedronia odpowiedział wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz:

A to są jakieś inne małżeństwa w Polsce, jak heteroseksualne? Przypominam Konstytucję RP, której tak bronicie: Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej — przypomniał polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

— Przepisy obejmują wszystkich tych obcokrajowców, którzy mają prawo legalnie przebywać na terenie RP. Bez względu na ich orientację seksualną, więc proszę uprzejmie przestać pie***lić bez sensu — zaapelował w wulgarny sposób jeden z poirytowanych użytkowników Twittera.

— Ponoć również weganie mają nie być wpuszczani. No chyba, że na oczach straży granicznej zje schabowego z kapustą albo golonkę — ironizował ktoś inny.

Przeczytaj również: Dziennikarz Polsatu ostro do Kierwińskiego z PO: „Pozwoliliście, żeby doszło do 180 zgonów w Polsce”

https://twitter.com/prawoskrzyd/status/1238903894232698883

Przeczytaj również:  Najwyższa emerytura w Polsce to kupa kasy. Będziesz zdziwiony

https://twitter.com/Ricomanek/status/1238891481471090688

źródło: Twitter

(Visited 424 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj