Dziennikarz Polsatu Wojciech Dąbrowski zarzucił Platformie Obywatelskiej opieszałość podczas epidemii świńskiej grypy w 2010 roku.

W 2010 roku kiedy była świńska grypa, pozwoliliście, żeby doszło do 180 zgonów w Polsce — ocenił dziennikarz Polsatu w rozmowie z Marcinem Kierwińskim z Platformy Obywatelskiej.

Na antenie Polsat News rozmawiano o pandemii koronawirusa. Poseł Platformy Obywatelskiej utrzymywał, że on i jego partia negatywnie oceniają poczynania rządu Prawa i Sprawiedliwości w zakresie rozprzestrzeniania się groźnego wirusa z Chin. Kierwiński apelował, by PiS umożliwiło masowo testy dla wszystkich, którzy chcieliby się przebadać.

— Mówię o tym, żebyście troszeczkę porzucili taką retorykę: wszystko jest wspaniale. Nie jest wspaniale, wiele jest do poprawienia, w wielu kwestiach zaspaliście — zarzucił parlamentarzysta PO.

Chwilę po tej wypowiedzi do rozmowy wtrącił się prowadzący. Wojciech Dąbrowski przypomniał Marcinowi Kierwińskiemu o sytuacji sprzed dziesięciu lat, kiedy to rząd Donalda Tuska nie zareagował adekwatnie do panoszącej się wówczas świńskiej grypy:

— Teraz jesteście tacy mądrzy i tak doradzacie świetnie rządowi, jak ma się zachować, jak powinien się zachować, co powinien zrobić, co wy byście nie zrobili, gdybyście rządzili, a w 2010 roku kiedy była świńska grypa, pozwoliliście, żeby doszło do 180 zgonów w Polsce — powiedział dziennikarz.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

— Świetnie — skwitował Kierwiński.

Przeczytaj również: Adrian Klarenbach odpowiada na zaczepkę dziennikarza TVN: „Przed wejściem i po wyjściu ze studia myję dłonie. Polecam”

źródło: Polsat News

(Visited 760 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj