Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz w mocnych słowach przemówił do minister klimatu Anny Moskwy i nazwał ją „zdrajcą bez kręgosłupa”.

Polityk wyszedł na mównicę sejmową po to, by złożyć „wniosek o zmianę porządku obrad”.

– Chcielibyśmy umożliwić pani minister Moskwie pochwalenie się przebiegiem negocjacji ws. pakietu klimatycznego, w ramach którego zgodziliśmy się już – w imieniu Polski – porzucić samochody spalinowe – grzmiał Dobromir Sośnierz.

– Przypomnijmy, że jeszcze dzień wcześniej pani minister zapowiadała nasz stanowczy sprzeciw: „Ani rynek ani społeczeństwo nie jest na to gotowe” – dodał poseł Konfederacji.

– Dopóki nie będziemy mieli na rynku aut, które mogą przejechać przykładowo tysiąc kilometrów bez konieczności zatrzymywania się po drodze na dwie godziny, żeby doładować akumulatory, społeczeństwo nie zaakceptuje takich pomysłów – nie ustępował, przytaczając słowa minister.

– A potem przyszły negocjacje w Radzie Unii Europejskiej, pani minister przyszła, walnęła pięścią w stół i cała Europa usłyszała nasze stanowcze „no dobra, niech wam będzie” – żartował Sośnierz.

Ale to jeszcze nie koniec. Prawicowy polityk zadał Annie Moskwie trudne pytanie.

– I teraz o tym, za ile nas sprzedano, za jakie bezcenne zyski Rzeczpospolita zgodziła się znowu upokorzyć, o tym, jak to jest być zdrajcą własnego narodu, bez kręgosłupa – mam nadzieję opowie nam teraz pani minister Anna Moskwa. Zapraszamy – skwitował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dmitrij Miedwiediew nie wytrzymał i zaczął grozić całej ludzkości

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Magda Gessler odchodzi z TVN, by zatrudnić się u konkurencji? Gwiazda rozwiała wątpliwości

źródło: Twitter

(Visited 706 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj