W dobie panującej pandemii sytuacja w kwestii wprowadzanych obostrzeń zmienia się jak w kalejdoskopie. Polacy wciąż nie wiedzą, co ich czeka na przełomie najbliższych tygodni i czy rząd przypadkiem nie wprowadzi większych ograniczeń.

— Chyba trzeba będzie wprowadzić zakaz podróżowania i godzinę policyjną — powiedział Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia, który postanowił rozwiać, co nieco wątpliwości.

Zobacz również: Budka chce likwidacji kierunków historycznych? Mocna odpowiedź ministra Czarnka

Były szef NFZ, był gościem w Polsat News i podkreślił, że „niestety pozwoliliśmy sobie, żeby epidemia rozpanoszyła się nam w sposób niekontrolowany”.

— Śmiertelność na COVID-19 w Polsce jest aktualnie najwyższa na świecie. Czy my idziemy ku zatraceniu? Teraz jest już tak dużo przypadków, że nie ma już możliwości wprowadzenia sensownych i skutecznych metod, które szereg państw wprowadziło — ocenił Andrzej Sośnierz.

Według polityka Porozumienia w pierwszych miesiącach lockdownu Polacy zachowywali się „wzorowo”, jednak teraz to „już nie działa”. Dodał, że jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie „trzeba będzie wprowadzić zakaz podróżowania i godzinę policyjną”.

Zobacz również: Michał Wiśniewski stracił 40 mln majątku. Zdradził również wysokość swojej emerytury

— Musimy sobie wyznaczyć cel, jeżeli chcemy przytłumić epidemię do jakiegoś poziomu, w którym da się jeszcze nią sterować i ponownie uruchomić obezwładniony sanepid. Bo przy tym poziomie zachorowań już nie da się panować nad epidemią. Jeżeli ten cel chcemy uzyskać, musimy wprowadzić, być może nawet godzinę policyjną — ocenił poseł Porozumienia.

Źródło: Polsat News

(Visited 887 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj