Władze Rosji poinformowały o decyzji wycofania wojsk z obszaru granicy z Ukrainą. Szef MON Mariusz Błaszczak pozostaje jednak mocno sceptyczny.

– Nie ma żadnych potwierdzeń, które by wskazywały na to, że wojska rosyjskie wycofują się znad granicy z Ukrainą – powiedział Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej.

W ostatnich tygodniach media nieustannie donoszą o napiętej sytuacji na linii Rosja — Ukraina. Kreml zgromadził swoje siły wzdłuż linii granicznej z naszym wschodnim sąsiadem.

Jednak od kilku dni szczęśliwie zaczęły pojawiać się sygnały, że wojny nie będzie. Potwierdził to sam Władimir Putin, który przekazał, że Rosja nie dąży do eskalacji konfliktu. Pisaliśmy o tym szerzej tutaj.

Sceptyczny w tej sprawie pozostaje szef MON Mariusz Błaszczak, który w czasie konferencji odbywającej się w Brukseli powiedział:

– Niepokojące jest to, że mimo deklaracji rosyjskich o deeskalacji, nie ma żadnych potwierdzeń, które by wskazywały na to, że wojska rosyjskie wycofują się znad granicy z Ukrainą – zaznaczył polityk.

Nie ukrywał, że w kwestii tej niezwykle ważną rolę odgrywa Polska.

– Ważna jest jedność państw NATO, ważna jest jedność z Ukrainą, ważne jest to, co Polska od wielu lat powtarza, że nie ma zgody na ustępstwa wobec agresywnej polityki rosyjskiej, bo takie ustępstwa tylko i wyłącznie rozzuchwalają agresora. Jesteśmy przygotowani na to, żeby realnie odstraszyć agresora, wspomniałem o wojskach lądowych sojuszniczych, które są na ziemi polskiej, ale też warto podkreślić obecność eskadry sił powietrznych Stanów Zjednoczonych, która także stanowi bardzo ważny element odstraszania, jeżeli chodzi o zagrożenia w powietrzu – poinformował Minister Obrony Narodowej.

Przeczytaj również:  Trądzik zaskórnikowy

Zobacz również: Niemiecki rząd zapowiedział znoszenie obostrzeń. Padła konkretna data

Zobacz również: Paweł Kukiz o swojej zawodowej przyszłości: Sejm to nie jest mój sposób na życie

źródło: Twitter.com, YouTube.com

(Visited 206 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj