Z najnowszego sondażu SW Research wynika, że większość Polaków jest nastawiona na to, że w Polsce na jesieni pojawi się czwarta fala pandemii koronawirusa.

Takiego zdania jest nawet 61,8 proc. uczestników badania. Natomiast 17,3 proc. uważa, że tak się nie stanie i pozostaniemy na obecnym etapie obostrzeń. Natomiast 20,9 proc. odparło, że nie ma konkretnego zdania w tej kwestii.

Jak się okazuje, odsetek badanych, którzy wierzą w nadejście kolejnej fali epidemii, spada wraz ze wzrostem wieku ankietowanych. Jest to 70 proc. wśród najmłodszych uczestników oraz 59 proc. wśród najstarszych.

Nasilenia epidemii nie wyklucza nawet 7 na 10 badanych osiągających zarobki między 2000-3000 zł. Tak samo myśli odsetek mieszkańców największych miast i respondentów z miast o liczbie mieszkańców od 100 tys. do 200 tys. osób. oraz miast do 20 tys. i osób posiadających wykształcenie wyższe.

— Na tle ogółu badanych nieznacznie więcej optymistów nieprzewidujących czwartej fali jest wśród osób o dochodach 3001-5000 zł (23 procent) i mieszkańców wsi (22 procent) — powiedział dyrektor Działu Analiz SW Research Adrian Wróblewski.

Sondaż przeprowadzono online na SW Panel w okresie od 10 do 11 sierpnia 2021 r. na grupie 800 pełnoletnich internautów.

Przeczytaj również:  Babcia dała księdzu w kopercie 50 zł. Wzruszająca reakcja

Zobacz również: Kukiz przerywa milczenie i domaga się przeprosin. W ostrych słowach przemówił do kierownictwa TVN

Zobacz również: Jakubiak: „Jestem dumny z Pawła Kukiza i Jarosława Sachajki”

Źródło: NCzas.com

(Visited 633 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj