Pomiędzy europosłanką Magdaleną Adamowicz a ministrem Marcinem Horałą doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań. Wszystko za sprawą hejtu, jaki wylał się na Pawła Kukiza po środowych wydarzeniach w Sejmie. Posłowie Kukiz’15 najpierw poparli reasumpcję głosowania w sprawie wznowienia obrad, a następnie opowiedzieli się za PiS-em i pomogli mu przegłosować ustawę „lex TVN”.

Do całej sprawy odniósł się polityk PiS Marcin Horała, który zadał pytanie w mediach społecznościowych, nawiązując do tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska:

— Pytanie, skąd śp. Paweł Adamowicz wziął pieniądze na swoje liczne mieszkania to był hejt i nagonka. Wyzywanie Pawła Kukiza od szmat i k***w to walka o wolne media. Czego nie rozumiecie? — napisał na Twitterze.

Do wpisu Horały niezwłocznie odniosła się Magdalena Adamowicz, która nie kryła swojego wzburzenia: — Za uczciwie zarobione pieniądze i z wielkich kredytów — wie to już nawet wasza w pełni polityczna prokuratura. Szczucie, p. Horała, to rozsiewanie kłamstw, by wzbudzić nienawiść — pan szczuł na mojego męża i szczuje dalej. Za te insynuacje możemy spotkać się w sądzie. Ostrzegam! — oświadczyła zdenerwowana europosłanka.

Podczas środowego głosowania w Sejmie nie zabrakło wielu gorących emocji. Marszałek Witek ogłosiła przerwę, a tuż po niej zwołała Konwent Seniorów. Później poinformowała, że grupa 30 parlamentarzystów zaapelowała o reasumpcję głosowania, które najpierw Prawo i Sprawiedliwość przegrało. Po przerwie doszło jednak do nieoczekiwanego zwrotu akcji. Paweł Kukiz i jego koledzy tzn. Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk zdecydowali się zagłosować razem z PiS, co w rezultacie pozwoliło na przegłosowanie ustawy „lex TVN”.

Zobacz również: Sondaż: Polacy przygotowani na „czwartą falę”. Wyniki są jednoznaczne

Zobacz również: Minister Czarnek zapowiedział zwolnienie naukowca, który: „obrzydliwie wyrażał się pod adresem Pawła Kukiza”

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 183 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj