Marek Jakubiak obwieścił, że jest dumny z Pawła Kukiza i Jarosława Sachajko, broniąc tym samym posłów przed lawiną hejtu i krytyki, jaka spadła na nich ze strony opozycji. Polityk przypomniał, że chociaż nie ma najlepszych relacji z Pawłem Kukizem, to akurat w tej sprawie musi przyznać mu rację.

— Moje stosunki z Pawłem Kukizem są znane jako szorstkie, to jest taka męska przyjaźń, bo się lubimy. Myślę, że ani Paweł, ani ja, nie pozwolilibyśmy nikomu na więcej, niż pozwalamy sobie. Chcę, żeby to mocno wybrzmiało — i z Pawła Kukiza, i z Jarosława Sachajki, naprawdę jestem dumny — powiedział Marek Jakubiak, podziwiając swoich kolegów za wolę walki i niezłomność. Przypomniał również, że osobiście w przeszłości mierzył się z podobną falą nienawiści.

— Cały ten hejt, a wręcz ściek nienawiści z tamtej strony, spadł na nich, a oni to wytrzymali. Jestem z nich po prostu dumny. Na mnie taki ściek nienawiści spadł, kiedy w 2014 roku stanąłem w obronie dzieci przed możliwością ich adopcji przez pary homoseksualne. Przypominam ten czas, bo byłem wtedy sam, samiutki, dlatego też bardzo dobrze rozumiem i Pawła, i Jarosława. Rozumiem również ich emocje, bo sam ich doświadczyłem — stwierdził były poseł.

Zdradził przy tym, że gdyby obecnie zasiadał w Sejmie, to chętnie opowiedziałby się za „lex TVN”.

— Przede wszystkim dlatego, że ja sobie po prostu nie życzę, żeby w Polsce byli ludzie, którym więcej wolno niż pozostałym. Myślę, że jeśli UE, w której przecież jesteśmy i Rada Europejska wprowadziła rozporządzenie w 1994 roku, mówiące o udziałach zachodnich firm m.in. w mediach, to trzeba to zaimplementować w polskim prawie. Dziwię się, że przez tyle lat była to sprawa tolerowana — oświadczył Jakubiak. Ponadto podkreślił, że nasz kraj powinien być traktowany z szacunkiem, szczególnie mając na uwadze relacje ze Stanami Zjednoczonymi.

— Poza tym chciałbym zapytać Amerykanów – tak gigantyczne przedsiębiorstwo, jak Discovery, jedno z najsłynniejszych na świecie – naprawdę zniża się do tego poziomu, żeby montować jakąś spółeczkę w Holandii za 50 euro? To się zwyczajnie nie godzi. Myślę, że Amerykanie już to wiedzą. Polskę trzeba traktować poważnie, a nie kombinować — podsumował Jakubiak.

Zobacz również: Maja Staśko wyznała, że pracuje nad własnym programem – „Love Park”. Aktywistka powiedziała, kogo z pewnością nie zaprosi

Zobacz również: Jędraszewski wściekł się na Tuska. „Te słowa obrażają moich rodziców”

Źródło: polskatimes.pl, wMeritum.pl

(Visited 814 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj