propolski.pl: Czy dojdzie do przedterminowych wyborów?

Sondaż: PiS wciąż na prowadzeniu. Niemal 10 proc. niezdecydowanych

Najnowszy sondaż United Survey na zlecenie Wirtualnej Polski nie pozostawia złudzeń. W Sejmie znalazłoby się nawet sześć ugrupowań z zaskakującymi wynikami.

Jak wskazuje sondaż, na pierwszym miejscu niezmiennie uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,5 proc. Tuż za nim Koalicja Obywatelska z poparciem 19,3 proc. badanych, a następnie Polska 2050 z 14,6 proc.

Zobacz również: Jan Lityński utonął na oczach żony, ratując psa. Ciała polityka nie odnaleziono [WIDEO]

Poza tymi ugrupowaniami w Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z 11,4 proc., Konfederacja z wynikiem 6 proc oraz PSL z 5,8 proc.

9,3 proc. ankietowanych nie miało żadnego zdania w tej kwestii i nie wiedziało, na kogo oddać swój głos. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Od czasu pandemii i licznych trudności z nią związanych nastroje społeczne stały się bardzo zróżnicowane. Ponadto chaos i mnóstwo napięć wywołanych przez Strajk Kobiet wcale nie poprawiły obecnej sytuacji.

Zobacz również: Co prof. Simon mówił na początku epidemii? „Zachowajmy normalność i spokój. Koronawirusy są wszędzie” [WIDEO]

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to zdecydowałoby się w nich brać udział ok. 48,8 proc., z czego „zdecydowanie” to 30 proc., a „raczej” to 18,8 proc. Swoją niechęć do głosowania zadeklarowało 45,8 proc. ankietowanych, z czego 29,5 proc. odpowiedziało, że jest „zdecydowanie” na nie, 16,3 proc. „raczej nie”.

Odpowiedzi odmówiło 5,4 proc. Sondaż przeprowadzono 19 lutego na próbie 1000 dorosłych osób.

Źródło: niezalezna.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these