Rząd rozważa ostatnio zamknięcie granic oraz planuje wprowadzenie obowiązku okazania testu na koronawirusa przy wjeździe do Polski samochodem bądź transportem publicznym. W związku z planami stopniowego przywracania obostrzeń w „czerwonych” regionach kraju, pojawiają się spekulacje dotyczące Świąt Wielkanocnych. Głos w tej sprawie zabrał lider PSL Władysław-Kosiniak Kamysz.

Rząd poza zamknięciem granic miałby również sprawić, by niedostępne stały się hotele póki co tylko dla osób poniżej 18. roku życia. Oznacza to konieczność rezygnacji w najbliższych tygodniach ze wspólnych rodzinnych wycieczek.

Kolejną szeroko komentowaną kwestią jest stopniowe zamykanie kraju na poziomie regionalnym. Minister Adam Niedzielski w kontekście nowej rządowej strategii wskazywał na Warmińsko-Mazurskie, gdzie odnotowano najwięcej nowych zakażeń. Prawdopodobnie będzie to jeden z pierwszych regionów z wprowadzonym lockdownem.

W czarnych barwach maluje się także przyszłość uczniów klas starszych szkół podstawowych, szkół średnich, zawodowych i studentów.

Kontrowersyjne zmiany planowane są również w kwestii nakazu noszenia maseczki na ulicy, w miejscu pracy oraz środkach transportu publicznego. Rząd zastanawia się nad zakazem noszenia przyłbic, chust, szalików czy kominiarek. Powyższe miałyby zostać zastąpione przez maseczki chirurgiczne, a brak takowej poskutkować może mandatem.

Ubiegłoroczne Święta Wielkanocne odbyły się bez możliwości odwiedzenia rodziny. Za złamanie zakazu groziły olbrzymie kary od sanepidu, sięgające niekiedy 30 tysięcy złotych.

Kwestię przywrócenia poprzednich obostrzeń skomentował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz:

Zgodnie z planem pandemicznym przedstawionym przez premiera Morawieckiego w listopadzie, to przy 5 tysiącach to powinniśmy być albo w strefie żółtej, albo w strefie czerwonej przypominał polityk.

— Ja przewiduję, że nam przykręcą kurek znowu za jakiś tydzień, dwa tygodnie, a na pewno na Święta Wielkanocne znów będzie wprowadzony reżim sanitarny — nie reżim, tylko lockdown — mówił przed kilkoma dniami lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Wirtualną Polską.

Przeczytaj również: Hołownia do Kaczyńskiego: „Panie Jarku, pan się nie boi”. Zaskakująca deklaracja

źródło: zrzut ekranu/Wirtualna Polska

Źródła: rp.pl/nczas.com

(Visited 5 978 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj