Okazuje się, że według niemieckich władz federalnych trzy dawki szczepionki przeciw COVID-19 mogą być niewystarczające do skutecznego powstrzymania pandemii koronawirusa. Doniesienia prasowe wskazują, że niemiecki rząd planuje zakupić w przyszłym roku 204 miliony dawek preparatu.

Trzy dawki szczepionki przeciw COVID-19 mogą nie wystarczyć, by dać skuteczny odpór pandemii w Niemczech. O sprawie poinformował dziennik „Handelsblatt”, cytując tamtejsze ministerstwo zdrowia:

W (…) Niemczech należałoby się spodziewać dostaw nieco ponad dwóch dawek na mieszkańca, wliczając w to rezerwę bezpieczeństwa czytamy.

Ministerstwo zaleca „terminowe zabezpieczenie dodatkowych ilości szczepionki w celu ochrony przed mutacjami i na szczepienia uzupełniające” napisano w raporcie. Niemiecki resort zdrowia oszacował, że w 2022 roku koszty całkowite zakupu szczepionek wyniosą około 3,9 miliarda euro.

Ministerstwo planuje wykorzystać 31,8 miliona dawek szczepionki mRNA firmy Moderna oraz 18,3 miliona dawek szczepionki wektorowej firmy Johnson & Johnson.

Unia Europejska podpisała już umowę z firmami BioNTech i Pfizer na dostawy do 2023 r. do 1,8 mld dawek. Z tego 84,4 mln ma trafić do Niemiec w 2022 roku. Kolejne 70 milionów dawek jest podzielonych między szczepionki producentów Sanofi (42 miliony), Novavax (16,3 miliona) i Valneva (11 milionów).

W środę szef niemieckiego resortu zdrowia Jens Spahn poinformował na Twitterze, że Niemcom udało się dogonić USA, jeśli chodzi o liczbę szczepień. 54,5 procent obywateli Niemiec zaszczepiło się przynajmniej raz, zaś 36,5 procent przyjęło podwójną dawkę preparatu.

Przeczytaj również: Nieoficjalnie: Mateusz Morawiecki wkrótce obejmie nową funkcję w PiS. By zrobić miejsce premierowi, poleci głowa

Przeczytaj również: Nie chcesz się szczepić na COVID-19, a obawiasz o przyszłość swoją i rodziny? Oni dadzą ci pracę

Źródło: NCzas

(Visited 2 278 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj