Najnowszy sondaż IBRiS dla portalu Interia nie pozostawia złudzeń. Polacy wciąż najbardziej ze wszystkich formacji cenią Prawo i Sprawiedliwość, które popiera nawet 40,3 proc. badanych. Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 22,9 proc. Natomiast na trzeciej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 15,9 proc.

Kolejne miejsce wywalczyła sobie Lewica z poparciem 9,4 proc. oraz Konfederacja z 7,3 proc.

Według sondażu progu wyborczego nie przekroczyłoby PSL, na które oddanie głosu zadeklarowało 4,4 proc. ankietowanych.

Zobacz również: Kasia Tusk spodziewa się drugiego dziecka. „Jakże to wieści szybko się roznoszą!”

Z badania wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wzięłoby w nich udział 46,4 proc. badanych, 50,8 proc. nie zrobiłoby tego, a 2,9 proc. nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi.

Zdaniem prezesa zarządu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych Marcina Dumy, takie wyniki to sprawka prezentacji przez PiS Polskiego Ładu, który spodobał się wielu Polakom.

Zobacz również: Polski dziennikarz składał kwiaty na grobie, gdy podszedł do niego Joe Biden [WIDEO]

— Pewien wzrost odnotowało Prawo i Sprawiedliwość. Ale czy jest on taki, jak PiS by sobie życzył? Byłbym ostrożny. Nie mniej jednak jest to zachęta, by przejść z poziomu zapowiedzi do realizacji Polskiego Ładu. To może przynieść PiS-owi dalsze korzyści. Z innych badań wiemy, że część wyborców wyczekuje realizacji nowego programu — wyjaśnił prezes IBRiS.

Sondaż przeprowadzono 28 maja br. metodą CATI na grupie 1100 dorosłych Polaków.

Źródło: NCzas.com

(Visited 406 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kidawa-Błońska dopuszcza zmianę terminu wyborów: "Można je odłożyć na później, teraz są ważniejsze sprawy"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here