Z okazji Dnia Pamięci Narodowej dziennikarz Paweł Żuchowski złożył kwiaty na grobie Polaka, Dawida Pietrka. Uroczystość miała miejsce na cmentarzu w Arlington. Okazuje się, że mężczyznę spotkała zaskakująca niespodzianka. W trakcie wydarzyło się coś, co z pewnością zapamięta na długo. Podszedł do niego sam prezydent USA Joe Biden.

— Gdy odchodziliśmy, zatrzymała się kolumna pojazdów z prezydentem Joe Bidenem. Prezydent podszedł do nas wraz z pierwszą damą, pytając kogo odwiedziliśmy — poinformował w mediach społecznościowych Paweł Żuchowski, korespondent RMF FM w USA.

Ostatni poniedziałek maja w USA obchodzi się jako Dzień Pamięci Narodowej. Amerykanie wspominają wtedy żołnierzy poległych na różnych frontach, na całym świecie. W tym wyjątkowym dniu obywatele USA odwiedzają swoich krewnych i znajomych, a w tym roku w podróż wyruszyło nawet 34 mln z nich.

Święto to nabrało mocy prawnej, by oddać cześć żołnierzom biorącym udział w amerykańskiej wojnie domowej znanej jako wojna secesyjna. „Memorial Day” nie należy mylić z Dniem Weteranów ani z „Remembrance Day”, które Amerykanie obchodzą 11 listopada, czyli w rocznicę zakończenia I wojny światowej.

Zobacz również: Będą szczepienia dzieci w szkołach? Prof. Horban: „Dobrze by było i pięknie…”

Źródło: polsatnews.pl

(Visited 2 793 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sondaż. Polacy nie chcą Donalda Tuska?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj