propolski.pl: PiS

Sondaż CBOS: Kolejna strata dla PiS, duży zysk KO. Jedynie cztery ugrupowania w Sejmie

Najnowszy sondaż CBOS potwierdza, że PiS pozostaje niekwestionowanym liderem na tle innych formacji politycznych. Najwięcej zyskuje Koalicja Obywatelska, a do Sejmu weszłyby jedynie cztery partie.

Obóz rządzący może pochwalić się w styczniu mniejszym uznaniem respondentów niż jeszcze miesiąc temu. PiS pomimo utrzymywania się na prowadzeniu zaliczył spory spadek, a eksperci upatrują przyczyn tego stanu rzeczy w szalejącej inflacji i chaosie powstałym w wyniku reformy Polski Ład.

Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską, to zanotowała ona wynik wyższy o 4 pkt proc. Na Prawo i Sprawiedliwość oddanie głosu zadeklarowało 29,4 proc. ankietowanych, a na największą partię opozycyjną 17,8 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, która może pochwalić się wynikiem 11,8 proc.

Do parlamentu dostałoby się jeszcze zaledwie jedno ugrupowanie — Konfederacja z wynikiem 5,2 proc. Progu wyborczego nie przekroczyłaby Lewica z poparciem na poziomie 3 proc., a także Polskie Stronnictwo Ludowe również z 3 proc.

Jeżeli chodzi o Kukiz’15 oraz Porozumienie Jarosława Gowina to oba ugrupowania zanotowały poparcie 1 proc.

Sondaż CBOS przeprowadzono w okresie od 3 do 13 stycznia 2020 roku na grupie 1135 osób.

Zobacz również: Siergiej Ławrow: „Odpowiedź militarna Rosji może być różna”

Zobacz również: Premier Morawiecki nie podał ręki Czarnkowi. Nagranie błyskawicznie obiegło sieć [WIDEO]

źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl, onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these