Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poinformował, że spodziewa się odpowiedzi USA oraz NATO na piśmie, jeśli chodzi o rosyjskie propozycje w sprawie bezpieczeństwa strategicznego. Wspomniał przy tym o „odpowiedzi militarnej”.

– Oczekujemy odpowiedzi pisemnej. Wydaje się, że nasi partnerzy zrozumieli, że to powinno nastąpić, szybko, konkretnie i mieć formę pisemną – powiedział Siergiej Ławrow podczas konferencji prasowej.

Minister Ławrow wyjaśnił, że Rosja czeka na to, by Stany Zjednoczone dodały w odpowiedzi pisemnej poprawki, a także kontrpropozycje.

– Nie będziemy czekać bez końca – mówił Ławrow. Ponadto zaznaczył, że oprócz USA, NATO również powinno wystosować pisemną odpowiedź na propozycję Rosji.

– W tej chwili nie ma sensu zgadywanie, jaka będzie odpowiedź Rosji na ewentualne odrzucenie przez USA rosyjskich propozycji w sprawie stabilności strategicznej – stwierdził Ławrow.

W czasie konferencji padło także pytanie, jak miałaby wyglądać taka odpowiedź militarna ze strony Rosji.

– Nie mogę dodać nic więcej do tego, co mówił prezydent Władimir Putin. Ta reakcja może być różna i będzie zależeć od tego, co zaproponują nasi eksperci wojskowi – mówił polityk.

Przeczytaj również:  „Ja chcę wygrać te wybory. To jest ten moment”. Tusk zaapelował do Hołowni

Zobacz również: Frans Timmermans zabrał głos ws. TVN: „Jestem głęboko zaniepokojony”

Zobacz również: Sprzeczka w TVP. Poseł Kropiwnicki stanął w obronie Sienkiewicza: „Nie wiem za co ma przepraszać” [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl, onet.pl

(Visited 252 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj