propolski.pl: Skandaliczne słowa Klaudii Jachiry

Skandaliczne słowa Jachiry o Polakach i Żydach. „Okryła się Pani hańbą”

Posłanka KO Klaudia Jachira opublikowała wpis, który zszokował internautów. Jej słowa wywołały lawinę komentarzy w sieci. — Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny — napisała posłanka KO Klaudia Jachira.

Na granicy polsko-białoruskiej w Usnarzu Górnym sytuacja wciąż pozostaje napięta i nerwowa. Powstało tam obozowisko imigrantów, którzy zostali wypchnięci z Białorusi przez tamtejsze służby. Polska Straż Graniczna nie pozwala kilkudziesięciu osobom na przekroczenie polskiej granicy zabezpieczając ją drutem kolczastym.

Niektórzy z polityków opozycji udali się na miejsce, by relacjonować na bieżąco przebieg wydarzeń. Wielu z nich nie może pogodzić się z narracją rządu i brakiem zdecydowanych działań. Premier Morawiecki oświadczył, że Polska powinna przede wszystkim dbać o własne granice i bezpieczeństwo.

Szef polskiego rządu odbył w tej sprawie wideokonferencję z premierami Litwy, Łotwy oraz Estonii i zapowiedział, że kraje te włącznie z Polską nie pozwolą na nielegalną imigrację i działania reżimu Łukaszenki.

Do słów Klaudii Jachiry odniósł się wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek, który nie krył wzburzenia po tym, co przeczytał.

— Tą wypowiedzią okryła się Pani hańbą. Absolutnie skandaliczne słowa. Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny. Najpierw Frasyniuk, teraz Jachira. Poziom debaty publicznej nie spada — on szoruje po dnie — napisał polityk ugrupowania Gowina.

Klaudia Jachira niedawno osobiście udała się na miejsce i opublikowała wideo na którym relacjonowała przebieg wydarzeń. Nie szczędziła przy tym gorzkich słów krytyki wymierzonych w partię rządzącą. Posłanka wyznała wówczas, że zwyczajnie wstydzi się za Polskę.

źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these