propolski.pl: Premier Morawiecki postanowił się zaszczepić

Premier Morawiecki zaszczepił się przeciwko COVID-19. „Wszystko przebiegło szybko i sprawnie”

Coraz więcej polityków i znanych osób decyduje się na przyjęcie szczepionki na COVID-19. Okazuje się, że również polski premier Mateusz Morawiecki wraz z małżonką postanowił się zaszczepić.

— Premier Mateusz Morawiecki wraz z małżonką przyjęli w sobotę pierwszą dawkę szczepionki firmy AstraZeneca — poinformowała kancelaria premiera.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski przestrzegł Polaków przed wakacjami. Nie chodzi tylko o pogodę. „Lato nie będzie normalne” [WIDEO]

Z informacji wynika, że premier Morawiecki przyjął preparat w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym, a cała procedura przebiegła w jak najlepszym porządku. Szef rządu napisał, że w związku z tym, iż uruchomiono rejestrację dla jego rocznika — 1968 r. zarejestrował się na szczepienie przez infolinię.

— Szczepionka — AstraZeneca — już na mnie czeka. Razem ze mną bez problemu zarejestrowała się też moja żona, Iwona. Oboje przygotowujemy się na szczepienie — napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki publikując przy tym zdjęcie.

Zobacz również: Policja w szale pandemicznych kontroli. Sprawdzają tysiąc miejsc dziennie

Jakimi preparatami szczepieni są Polacy? Polscy pacjenci przyjmują cztery rodzaje szczepionek przeciwko koronawirusowi. Firm: Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, które są dwudawkowe, oraz preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, który jest jednodawkowy.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these