propolski.pl: Radosław Sikorski

Sikorski nie przebiera w słowach: Kukiz sam prosił, żeby go nazywać szmatą

Sytuacja lidera Kukiz’15 Pawła Kukiza ostatnio mocno się skomplikowała. Nie ustają bowiem ataki na posła, w których zdaje się przodować były szef MSZ Radosław Sikorski. Polityk wystąpił na antenie Polsat News i nie szczędził swoich krytycznych uwag pod adresem muzyka.

— Wie pan, jak ktoś kłamie, to chyba trzeba to napiętnować, pani marszałek Witek kłamała, że dokonuje reasumpcji decyzją własną, a pan Kukiz i jego ludzie kłamali, że rzekomo się pomylili, bo się nie pomylili — mówił dosadnie Radosław Sikorski.

— Gdyby się pomylili, to by natychmiast protestowali, a im się przypomniało, że się pomylili po godzinie, czy półtorej. Ale sam pan chyba widział to nagranie, w którym Paweł Kukiz prosi, żeby go nazywać szmatą, więc ja tylko wypełniłem jego prośbę — podkreślił były szef MSZ.

Skąd taki hejt na Pawła Kukiza?

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas ubiegłego posiedzenia Sejmu zarządziła reasumpcję przegranego przez Prawo i Sprawiedliwość głosowania. Tyczyło się ono odroczenia obrad Izby do 2 września.

Wniosek o reasumpcję zaakceptował m.in. Paweł Kukiz oraz dwóch jego kolegów partyjnych koła Kukiz’15. Politycy stwierdzili, że początkowo pomylili się, głosując za przerwaniem obrad Sejmu.

Teraz Koalicja Obywatelska oraz Lewica obiecały złożenie wniosków o odwołanie marszałek Elżbiety Witek.

Zobacz również: Sikorski atakuje ministra Czarnka: „Jest pan gadającą małpą tak jak Kaczyński”

Zobacz również: Tradycyjne starcie Tuska z dziennikarzem TVP. „Mam moralny opór…” [WIDEO]

źródło: tysol.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these