Europoseł KO Radosław Sikorski często zabiera głos w ważnych sprawach społecznych i politycznych. Tym razem zamieścił mocny wpis w mediach społecznościowych zaadresowany do ministra Czarnka. Nazwał go bowiem „gadającą małpą” i porównał do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także o. Tadeusza Rydzyka, których postrzega w podobny sposób.

— Informuję pana, panie ministrze Czarnek, że jest pan ssakiem z rzędu naczelnych, czyli gadającą małpą. A jak się panu nie podoba, to niech pan wraca do szkoły, póki nie wszystkie przerobiliście na madrasy. Powiem więcej. Gadającą małpą jest sam Kaczyński, tudzież Rydzyk z Jędraszewskim, a nawet ks. prof. Guz — czytamy we wpisie polityka na Twitterze.

Radosław Sikorski w mocnych słowach skomentował zmiany, które zdecydował się wprowadzić w szkołach minister Czarnek. Nie ulega wątpliwości, że nie przypadły mu one do gustu.

Sikorski nie powiedział konkretnie, do jakiej kwestii się odnosi, jednak po doborze osób, które nazwał „gadającymi małpami” można wywnioskować, że chodzi o zmiany zaproponowane właśnie przez Przemysława Czarnka.

Zgodnie z decyzją ministra, od września zmieni się kanon lektur oraz organizacja zajęć z wychowania do życia w rodzinie. Od tej pory uczniowie zetkną się pozycjami autorstwa Jana Pawła II oraz z książkami poświęconymi kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Minister zdecydował, że zajęcia do życia w rodzinie będą mogły być dopisywane na początku lub na końcu dnia, a samo WDŻ będzie się mogło odbyć o dowolnej porze.

Przeczytaj również:  Kto zastąpi Andrzeja Dudę? Polacy wskazali swoich faworytów! [SONDAŻ]

Zobacz również: Maleńczuk szczerze: „Wygrane PiS-u nic nie znaczą. To ostatnie podrygi zdychającej ostrygi”

Zobacz również: Piaseczny atakuje Andrzeja Dudę: „Wkurzyłem się, gdy prezydentem tego kraju został człowiek, który…”

źródło: wprost.pl, tysol.pl

(Visited 585 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj