Minister Zdrowia Adama Niedzielski w rozmowie z PAP stwierdził, że władza zaczyna powoli myśleć o obowiązkowych szczepieniach przeciwko COVID-19. Do słów szefa resortu odniósł się dr Piotr Witczak, który na pomyśle szefa MZ nie zostawił suchej nitki.

Adam Niedzielski w rozmowie z PAP stwierdził, że „powoli jednak docieramy do punktu, gdzie trzeba zacząć o obowiązku myśleć”.

Mówimy o obowiązku. Przymus to trochę co innego  zapierał się szef resortu zdrowia. W pierwszej kolejności dotyczyłby on personelu medycznego. Za tym odpowiadają się nie tylko lekarze, ale sami pacjenci. Są oni przekonani, szczególnie ci z chorobami przewlekłymi, że takie bezpieczeństwo im się należy przekonywał Niedzielski.

Wypowiedź ministra spotkała się z niezwykle ostrą reakcją dr Piotra Witczaka. Naukowiec za pośrednictwem Twittera nawołuje do powszechnego oporu wobec działań rządu. Ewentualny obowiązek szczepień określił on mianem „kroczącej dyktatury sanitarnej”:

 Zwolennicy, sceptycy i przeciwnicy szczepień przeciwko C-19 ŁĄCZCIE SIŁY w sprzeciwie wobec kroczącej dyktaturze sanitarnej zaapelował dr Piotr Witczak w mediach społecznościowych.

W pewnym momencie może uznacie, że za daleko weszli z butami w Waszą wolność, ale będzie już za późno dodaje biolog.

Przeczytaj również:  W Sejmie nastała ciemność. Na znak solidarności z Ukrainą [WIDEO]

Przeczytaj również: Tradycyjne starcie Tuska z dziennikarzem TVP. „Mam moralny opór…” [WIDEO]

Przeczytaj również: Powstaje „polski YouTube”! W końcu platformowa społecznościowa bez cenzury – szczegóły

źródło: Nczas

(Visited 1 735 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj