propolski.pl: Tusk o inflacji

Senator PO ostro o Tusku: „On nie rozumie, o co chodzi”

Senator KO Antoni Mężydło w ostrym tonie powiedział, co sądzi o Donaldzie Tusku. Były premier miał być jedną z osób, która powzięła informacje z portalu Radia Zet oraz Onet.

Zgodnie z nimi parlamentarzyści mieli dostać „wyrównanie pensji, które stanowi zwrot tego, co stracili na Polskim Ładzie”.

Nowy lider PO próbował zachęcać nawet posłów i senatorów, by ci przekazywali pieniądze na WOŚP. Nie wszystkim pomysł byłego premiera przypadł do gustu twierdząc, że ten zwyczajnie przesadza.

Właśnie takiego zdania jest senator KO Antoni Mężydło. Media obiegła informacja o przygotowaniu przez Ministerstwo Finansów projektu, który doprowadziłby do równowagi w wynagrodzeniu parlamentarzystów.

W praktyce oznaczałoby to, że posłowie i senatorowie otrzymają z powrotem koszty, jakie stracili w związku z wprowadzeniem Polskiego Ładu. Wieści te zostały szybko zdementowane przez resort finansów.

Informacja ta zainteresowała jednak Donalda Tuska, który wystosował serię ataków przeciwko PiS.

– Posłanki i Posłowie! Nie bierzcie tych pieniędzy. Przekażcie je na Wielką Orkiestrę i zażądajcie publicznego wyjaśnienia tego skandalu. Sam też wpłacę jutro solidarnie 425 zł. To tylko prośba, oczywiście – zaapelował były szef RE.

Zachowanie Tuska nie spodobało się jednak wszystkim w jego partii.

– Ale gdzie tam, jaki zwrot? Pan premier Donald Tusk chyba nie rozumie, o co tu chodzi! To pieniądze, które i tak byśmy dostali, ale przy rozliczeniu rocznym podatku, PIT-u. To jest to 30 tysięcy kwoty wolnej od podatku. Jak się doliczy podatek to wychodzi 5 tysięcy; jak się podzieli przez 12, to wyjdzie 425 złotych. I to ma być podzielone w ten sposób, żebyśmy dostawali te pieniądze co miesiąc, a nie raz w roku większą kwotę – stwierdził senator KO Antoni Mężydło.

Zobacz również: Amerykańscy żołnierze: „Jesteśmy wdzięczni naszym polskim sojusznikom za zaproszenie” [WIDEO]

Zobacz również: Ivan Komarenko do polskiej łyżwiarki: „Jesteś tylko zwykłą frajerką”. Medalista z Tokio mu nie przepuścił

źródło: Salon24.pl, Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these