Biznesowy dziennik City A.M wyjawił, że najważniejszą kwestią dla Mety są transatlantyckie transfery danych.

Są one regulowane przez Privacy Shield oraz inne umowy, które wykorzystuje spółka, by przechowywać dane europejskich użytkowników na serwerach amerykańskich. W tej chwili umowy te są mocno kontrolowane przez organy Unii Europejskiej.

— Jeśli Meta nie otrzyma opcji przekazywania, przechowywania i przetwarzania danych swoich europejskich użytkowników na serwerach w USA, Facebook i Instagram mogą zostać zamknięte w całej Europie — czytamy ostrzeżenie z rocznego raportu spółki.

Zdaniem dziennika roczny raport Meta przemawia za tym, że docelowo zostaną przyjęte inne zasady. W efekcie spółka nie będzie mogła korzystać z aktualnych umów i „prawdopodobnie nie będzie już mogła oferować wielu swoich najważniejszych produktów w Europie”. Ma tutaj na myśli przede wszystkim serwis Facebook oraz Instagram.

— Dzielenie się danymi między krajami i regionami jest kluczowe dla świadczenia usług i ukierunkowanych reklam — podkreślił City A.M.

Zobacz również: Ivan Komarenko do polskiej łyżwiarki: „Jesteś tylko zwykłą frajerką”. Medalista z Tokio mu nie przepuścił

Zobacz również: Amerykańscy żołnierze: „Jesteśmy wdzięczni naszym polskim sojusznikom za zaproszenie” [WIDEO]

źródło; Komputer świat, telepolis.pl

(Visited 480 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj