Jesteśmy wdzięczni naszym polskim sojusznikom za zaproszenie, hojność oraz ciepłe przyjęcie – przekazał generał Christopher Donahue. W niedzielę do Jasionki przybyli żołnierze USA, by wzmocnić wschodnią flankę NATO. Wydarzenie to rozniosło się medialnym echem.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Morawieckiego oraz przedstawicieli pentagonu, do Polski przybyli żołnierze amerykańscy. Wylądowali oni na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem.

– Dzisiaj przypadł mi w udziale przywilej i przyjemność powitania gen. dywizji Donahue, który wraz z pierwszą grupą amerykańskich żołnierzy ze składu 82. Dywizji Powietrzno-Desantowej przybył do Polski – poinformował gen. Wojciech Marchwica.

Dowódca dodał, że wojsko, które przybyło do Polski jest bardzo dobrze przygotowane i wyposażone.
Ocenił, że pojawienie się dodatkowych sił w naszym kraju ukazuje konsekwencję USA do wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

– Jesteśmy wdzięczni naszym polskim sojusznikom za zaproszenie, hojność oraz ciepłe przyjęcie – mówił amerykański dowódca.

Podkreślił, że pojawienie się 82. Dywizji Powietrzno-Desantowej jest wydarzeniem przełomowym.

– Razem jesteśmy silniejsi. Proszę pozwolić, że powiem jeszcze raz: to dla nas zaszczyt móc pracować ramię w ramię z Polakami – zakończył.

Przeczytaj również:  Miedwiediew nie przestaje atakować. Wspomina o „kraju o największym potencjale nuklearnym”

Zobacz również: Bezrobocie w Hiszpanii wynosi prawie 16%. Wszystko przez lockdown i obostrzenia?

Zobacz również: Kolejne strzały na granicy polsko-białoruskiej: „To nie jest normalna sytuacja”

źródło: Twitter.com, polsatnews.pl, RMF FM

(Visited 292 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj