Joanna Scheuring-Wielgus zabrała głos na mównicy sejmowej w sprawie wyboru przez Sejm prof. Błażeja Kmieciaka na przewodniczącego państwowej komisji ds. pedofilli. Między posłanką Lewicy, a marszałek Sejmu Elżbietą Witek wywiązała się gorąca dyskusja.

Posłanka Scheuring-Wielgus wyraziła sprzeciw w związku z wyborem prof. Błażeja Kmieciaka na przewodniczącego Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.

— Chciałabym przypomnieć państwu, że ta komisja przez wiele organizacji w Polsce, przez konstytucjonalistów i ekspertów, została oceniona jako komisja, która jest niekonstytucyjna i bezprawna. To po pierwsze — oznajmiła Scheuring-Wielgus.

— Po drugie: Dzisiejszy wybór przewodniczącego komisji nie był jednomyślny. Chciałabym zwrócić uwagę, że tylko trzy osoby na prezydium głosowały za kandydaturą pana Kmieciaka. Trzy osoby się wstrzymały i warto o tym wiedzieć — zaznaczyła posłanka Lewicy.

— A trzecia rzecz o której warto wiedzieć, to to, że ten pan który ma zostać przewodniczącym tej komisji jest również osobą, która współpracuje z ideologiczną i fundamentalistyczną organizacją Ordo Iuris — podkreśliła parlamentarzystka.

Na słowa Joanny Scheuring-Wielgus błyskawicznie zareagowała sama marszałek Elżbieta Witek:

— Pani poseł, pani poseł! Po pierwsze, chciałam pani przypomnieć że na 411 posłów kiedy wybieraliśmy komisję, 401 głosowało za. Czyli praktycznie cała izba. Po drugie nieprawdą jest to co pani mówi, że pan profesor współpracuje z Ordo Iuris. Po trzecie pani poseł, do przedwczoraj do godziny 21 był czas na zgłaszanie kandydatur na przewodniczącego. Wpłynęła tylko jedna kandydatura. W związku z tym co pani powiedziała przed chwileczką mija się z prawdą.

Pani poseł, no proszę nie dyskutować z demokracją — zaapelowała marszałek Sejmu.

Przeczytaj również: Członek władz PO z zarzutami prokuratorskimi. Politykowi grozi więzienie

źródło: Twitter

(Visited 327 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj