Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał Katarzynę A., czyli aktywistkę, którą kojarzymy lepiej jako „Babcia Kasia” za naruszenie nietykalności cielesnej trzech policjantów.

Sędzia Urszula Gołębiewska-Budnik podsumowała „Babcię Kasię” winną tego, że „26 marca 2021 r. w Warszawie, przy placu Powstańców Warszawy naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji w ten sposób, że odpychała oburącz na wysokości klatki piersiowej oraz szarpała za kamizelkę taktyczną”.

Babcia Kasia miała również po drodze szarpać i kopać policjantów. Sprzeczka nie skończyła się nawet w radiowozie, kiedy usiłowano ją dowieźć na komendę policji przy ul. Wilczej w Warszawie.

W związku z tymi czynami Katarzyna A. została uznana za winną i skazana na 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci darmowych prac społecznych. Emerytka musi pracować po 20 godzin miesięcznie i zapłacić 220 zł kosztów sądowych.

Wyrok ten jest nieprawomocny, zarówno Katarzyna A., jak i Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ może się od tej decyzji odwołać.

Zobacz również: Cejrowski skomentował zatrzymanie Ziemkiewicza: „Wielka Brytania ze swoją wolnością obnażyła się i skończyła” [WIDEO]

Zobacz również: Marszałek Grodzki przemówił do studentów medycyny: To trudna, ale piękna droga zawodowa

Przeczytaj również:  Oto tereny, które anektuje Rosja. Władimir Putin: "To ostateczne"

źródło: polsatnews.pl, rmf24.pl

(Visited 271 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj