Po raz pierwszy od 15 lat Donald Trump nie widnieje na liście 400 najbogatszych Amerykanów magazynu „Forbes”. Jak się okazuje, pandemia bardzo źle wpłynęła na finanse byłego prezydenta. Aktualnie jego majątek zmniejszył się nawet o około 600 mln dolarów.

W minionym roku prezydent Trump zajmował jeszcze 339. miejsce. W tym roku biznesmenowi nie udało się wskoczyć na zaszczytną listę — do osiągnięcia celu zabrakło mu 400 mln dolarów. Obecnie polityk dysponuje majątkiem w kwocie ok. 2,5 mld dolarów.

Donald Trump od wielu lat znajdował się na liście 400 najbardziej majętnych Amerykanów. Do pogorszenia jego sytuacji finansowej przyczyniła się również przegrana z Joe Bidenem w ostatnich wyborach prezydenckich. Politykowi nie udało się ponownie objąć władzy.

Jego spadek w kwestii finansów najmocniej zaznaczył się w 2016 roku, natomiast jeszcze rok wcześniej dysponował majątkiem o wartości 4,5 mld dolarów.

Czas, w którym Donald Trump urzędował w Białym Domu, również nie należał do najtańszych. Sam nie raz podkreślał, że prezydentura kosztuje go miliardy dolarów.

Tymczasem na czele listy magazynu „Forbes” znalazł sie szef Amazona Jeff Bezos, który dysponuje majątkiem 201 mld dolarów. Na drugiej pozycji uplasował się Elon Musk — twórca Tesli i SpaceX, którego majątek wycenia się na 190 mld USD. Na trzecim miejscu znalazł się szef Facebooka Mark Zuckerberg, który posiada 134 mld dolarów.

Przeczytaj również:  Greta Thunberg nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla

Zobacz również: Mocne słowa Patryka Jakiego: „Gdyby Beata Szydło była premierem, to…” [WIDEO]

Zobacz również: Sąd skazał „Babcię Kasię” na prace społeczne za kopanie i obrażanie policjantów

źródło: NCzas.com, businessinsider.com.pl

(Visited 498 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj