propolski.pl: Patryk Jaki mocno w europarlamencie

Mocne słowa Patryka Jakiego: „Gdyby Beata Szydło była premierem, to…” [WIDEO]

Patryk Jaki był gościem w Programie 3 Polskiego Radia. Europoseł Solidarnej Polski powiedział co myśli o premierze Mateuszu Morawieckim i byłej premier Beacie Szydło. Nie dało się ukryć, że europoseł liczył na inne rozwiązania w kwestii TSUE, które w jego ocenie zapadłyby w czasie rządów Beaty Szydło.

— Gdyby Beata Szydło była premierem, to by podjęła właśnie taką decyzję. Niestety decyzje podjęto inne — zauważył polityk.

W środę w Brukseli miała miejsce debata dotycząca polskiego Krajowego Planu Odbudowy, który wciąż jest odrzucany przez Komisję Europejską. Europoseł Patryk Jaki odniósł się do tego tematu podczas ostatniego wywiadu.

— Te środki najprawdopodobniej są blokowane, bo w Polsce został złożony wniosek do TK o uznanie wyższości polskiej konstytucji nad prawem europejskim. Jeżeli to prawda, to mamy przykład ordynarnego łamania prawa, bo przecież takie same decyzje w Niemczech podjęto już dawno. Wychodzi na to, że inne kraje mają do tego prawo, a Polska nie, bo jest gorsza. Nie godzimy się, by Polacy nie mogli rządzić się we własnym kraju. Nie godzimy się na ustrojowe napadanie na Polskę — powiedział gość Trójki.

Jaki stwierdził, że „jeżeli UE może napadać na polskie sądownictwo, to jutro mogą napaść na prawo rodzinne i inne wartości”.

— Trwa proces, który ma na celu sprawienie, że w takich krajach jak Polska, decyzja organów nie jest ostateczna, bo np. TSUE zawsze może to zmienić. Na to się nie zgadzamy, bo to ograniczanie suwerenności — mówił polityk.

Przypomniał także słowa Beaty Szydło, która zabrała głos w środę w PE i zwróciła uwagę na opóźnienia ze strony Komisji Europejskiej,

— Czy nie lepiej było, może zastosować weto, niż zaufać, że będą czyste reguły gry i wszystkie kraje będą traktowane na równi? — pytała była premier.

— Bardzo mi jest przykro, że wtedy ja i Solidarna Polska mieliśmy rację, kiedy mówiliśmy, że trzeba zastosować weto i przykro mi, że coraz więcej osób dzisiaj dochodzi do takiej refleksji. Jestem pewien, że gdyby Beata Szydło była premierem — skwitował Jaki.

Zobacz również: Cejrowski skomentował zatrzymanie Ziemkiewicza: „Wielka Brytania ze swoją wolnością obnażyła się i skończyła” [WIDEO]

Zobacz również: Sondaż: PiS niekwestionowanym liderem. Konfederacja z dwucyfrowym wynikiem

źródło: DoRzeczy.pl, YouTube.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these