We wtorek marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił przemówienie do studentów w czasie inauguracji roku akademickiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W spotkaniu uczestniczył również m.in. Kazimierz Nycz oraz wielu rektorów warszawskich uczelni.

— Dokonaliście wyboru trudnej, ale fascynującej i pięknej drogi zawodowej — powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

— Per scientiam ad salutem aegroti — przez wiedzę do zdrowia chorego. Niech ta maksyma towarzyszy wam każdego dnia spędzonego w uczelni, a potem w gabinetach, szpitalach czy placówkach naukowo-badawczych — apelował Grodzki.

Marszałek podkreślił, że epidemia „zabrała życie kilkuset pracownikom systemu ochrony zdrowia”.

— Zdaje się nie mieć końca i wymaga od nas często nadludzkich wysiłków. Poddaje próbie nie tylko lekarzy, ale przede wszystkim cały system opieki medycznej w Polsce. Pamiętajmy też o naszych koleżankach i kolegach, którzy niedaleko stąd, przed kancelarią premiera, rozwinęli białe miasteczko jako wyraz krzyku rozpaczy i chęć poprawy sprawności systemu, jak również bytu wszystkich pracowników od ratowników przez pielęgniarki, laborantów, rehabilitantów po lekarzy — wyliczał polityk.

Podczas uroczystości odczytano także list prezydenta Andrzeja Dudy, który wyraził radość w związku z możliwością nauki stacjonarnej.

Przeczytaj również:  GUS podał dane dot. inflacji. Jest pierwszy spadek

— Po ponad roku pandemii koronawirusa przekonaliśmy się jeszcze bardziej o wartości kontaktów bezpośrednich. Trudno wyobrazić sobie dalsze życie i pracę wspólnoty akademickiej wyłącznie w formie nauczania zdalnego. Mam nadzieję, że w tym roku akademickim nastąpi pełny powrót do tradycyjnych zajęć — czytamy.

Zobacz również: Adam Niedzielski: musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia

Zobacz również: Prezydent Brazylii niewpuszczony do pizzerii. Powód? Brak certyfikatu sanitarnego

źródło: Serwis Nauka w Polsce, wmeritum.pl

(Visited 317 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj