Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podał informację o rzekomym uczestnictwie polskich myśliwców podczas walk z rosyjskimi wojskami. Do tej informacji odniósł się rzecznik polskiego rządu Piotr Muller, który zdementował tę informację.

W rozmowie dla stacji TVN 24 były prezydent Petro Poroszenko, apelował do Władimira Putina, aby wycofał wojska z Ukrainy. Zwrócił on też uwagę na brutalność żołnierzy rosyjskich. Poroszenko uważa, że Putin powinien zostać postawiony przed Trybunałem w Hadze i uwięziony za zbrodnie wojenne.

W wywiadzie z polską stacją telewizyjną padły słowa o uczestnictwie polskich myśliwców, podczas walk z Rosjanami. Kiedy Petro Poroszenko dziękował Polsce za wsparcie, które otrzymuje Ukraina od naszego państwa oraz społeczeństwa, podziękował również za myśliwce.

Mamy w internecie wiele dezinformacji, jednym z przykładów tego zjawiska jest informacja o przekazaniu Ukrainie z naszej strony odrzutowców MIG-29, które byłyby operowane z polskich lotnisk.

Pogłoski te zostały zdementowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz przez prezydenta Andrzeja Dudę, który w czasie konferencji prasowej z sekretarzem generalnym NATO podkreślił, że Polska nie wyśle swoich samolotów na Ukrainę, ponieważ byłoby to ingerowanie NATO w konflikt militarny. Tymczasem NATO nie jest częścią tej wojny.

Przeczytaj również:  Łukaszenka nie wytrzymał ws. Ukrainy. „Zostanie całkowicie zniszczona”

– Były prezydent Ukrainy P. Poroszenko podał niesprawdzone informacje. Padł ofiarą ich wielokrotnego przekazywania. Polskie samoloty nie walczą na Ukrainie. Nieprawdziwa jest też informacja o startach samolotów bojowych z Polski na Ukrainię. Polska pomaga w ogromnym zakresie w innych obszarach – napisał na swoim profilu Piotr Muller.

ZOBACZ TEŻ: Zełenski: Chcę osobiście rozmawiać z Putinem, to jedyny sposób na zakończenie wojny

ZOBACZ TEŻ: Zginął ważny rosyjski generał! Andriej Suchowiecki został zabity podczas działań wojennych

Źródło: DoRzeczy.pl, TVN24.pl

(Visited 177 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj