Rosyjski generał Andriej Suchowiecki służył jako zastępca dowódcy 41. Armii Centralnego Okręgu Wojskowego Rosji. Informację o jego śmierci podało radio Swoboda, które powołało się na organizację weteranów w obwodzie kirowskim Braterstwo Bojowe.

Rosyjski generał Andriej Suchowiecki został zastępcą dowódcy 41. Armii jesienią ubiegłego roku. Wcześniej był dowódcą 7. Dywizji desantowo-szturmowej w Noworosyjsku. Miał swój udział w działaniach operacyjnych na Północnym Kaukazie, w Abchazji oraz w Syrii. Był również odznaczony za uczestnictwo w aneksji Krymu. Był to najwyższy rangą rosyjski wojskowy.

W dniu dzisiejszym mija już 8. dzień wojny na Ukrainie. Na froncie północnym wojska, które wyszły z Białorusi, kierują się na Kijów. Rosjanie skierowali do tego miejsca znaczne siły, czego efektem ma być utworzenie potrójnego pierścienia okrążenie stolicy, od jej zachodniej strony.

Władze Ukrainy w czwartek podały informację o odbiciu miasta Bucz leżącego ok. 10 kilometrów od Kijowa, które znajdowało się wcześniej w rękach Rosjan. W tym regionie w dalszym ciągu broni się Czernihów, który znajduje się na północ od stolicy Ukrainy. W czwartek rosyjska artyleria ostrzelała w tym miejscu dzielnicę mieszkalną, czego smutnym wynikiem była śmierć co najmniej 22 osób. To kolejna zbrodnia wojenna w wykonaniu Putina. Takie informacje podaje strona ukraińska.

W ciągu ostatniej doby najwięcej dzieje się na południu Ukrainy. Rosyjskie wojska, które wtargnęły z Krymu, przemieszczają się w dwóch kierunkach: wschodnim, zmierzając do Mariupola, który już jest okrążony, a także północno-zachodnim, gdzie w ostatnich dniach doszło do ciężkich starć w Basztance, Tokmaku i Wasiliwce. Chersoń, czyli miasto nad Dnieprem, został przejęty przez rosyjskie wojska.

Ministerstwo Obrony Narodowej Ukrainy podało wiadomość o czterech rosyjskich okrętach i trzech kutrach rakietowych, które zmierzają w kierunku Odessy przez Morze Czarne. Ma być to oddział desantowy Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej. Mieszkańcy miasta od kilku dni szykują się do defensywy.

ZOBACZ TEŻ: Wojna na Ukrainie. Rosjanie ostrzelali centralny plac Charkowa! [WIDEO]

ZOBACZ TEŻ: Prezydent Zełenski: Obywatele Ukrainy broniący naszego kraju płacą najwyższą cenę

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 898 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj