Wielka Brytania nałożyła sankcje na Aliszera Usmanowa oraz Igora Szuwałowa. To już 12 i 13 z kolei rosyjski oligarcha, którego dotkną brytyjskie sankcje.

Cały świat nie oszczędza ekonomicznie Rosji, nakładając kolejne sankcje, z nadzieją, że przyczyni się to do końca agresji Rosji na Ukrainę.

Aliszer Usmenow pochodzi z Uzbekistanu, jest właścicielem USM Holding, natomiast w Wielkiej Brytanii popularność zapewniło mu bycie głównym udziałowcem klubu piłkarskiego Arsenalu Londyn, a także jednym ze sponsorów Evertonu, który w środę zawiesił wszelkie połączenia z oligarchą, które dotychczas istniały.

Igor Szuwałow był wicepremierem Rosji w latach 2008-2018, obecnie jest szefem rady nadzorczej banku VEB.RF – będącego jednym z trzech rosyjskich banków, na które jako pierwsze spadły brytyjskie sankcje.

Aktywa obu panów, mają zostać zamrożone, nie będę mogli wjeżdżać do Wielkiej Brytanii. Kolejnym utrudnieniem dla wyżej wymienionych rosyjskich oligarchów będzie brak możliwości dokonywania transakcji z Wielką Brytanią.

– Nałożenie sankcji na Usmanowa i Szuwałowa wysyła jasny sygnał, że będziemy uderzać w oligarchów i osoby blisko związane z reżimem Putina i jego barbarzyńską wojną. Nie poprzestaniemy na tym – naszym celem jest sparaliżowanie rosyjskiej gospodarki i zagłodzenie machiny wojennej Putina – powiedziała szefowa brytyjskiej dyplomacji Liz Truss.

Oligarchami, którzy również zostali objęci sankcjami zostali m.in. Sergiej Borysowicz Iwanow, Sergiej Sergiejowicz Iwanow, Nikołaj Płatonowicz Patruszew, Andriej Patruszew, Igor Iwanowicz Sieczin, Ivan Igorowicz Sieczin, Andriej Sergiejowicz Puczkow, Jurij Sołowiow, Galina Olegowna Uljutina.

ZOBACZ TEŻ: Doradca Zełenskiego: Jest porozumienie w jednej sprawie

ZOBACZ TEŻ: Zełenski: Chcę osobiście rozmawiać z Putinem, to jedyny sposób na zakończenie wojny

Źródło: Forsal.pl, Businessinsider.com.pl

(Visited 210 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj