Rząd bez zapowiedzi opublikował przed północą nowe przepisy. W poniedziałkową noc na stronach Dziennika Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie dotyczące ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Wiele przepisów obowiązuje już od dzisiaj.

Rząd niespodziewanie zmienił przepisy dotyczące koronawirusowej rzeczywistości. Najważniejsze zmiany dotyczą kwarantanny, która będzie obowiązywać po przekroczeniu granicy Polski.

Czytaj także: Nie miał maseczki, rzuciła się na niego straż miejska. „Odsuń się, bo strzelam!” Ostra interwencja

Osoby, które przyjadą do Polski zza granicy, będą musiały udać się na kwarantannę. Wyjątek stanowią ludzie, którzy zostali już zaszczepieni. Ponadto zwolnieni z tego przepisu będą także uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki, dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem, a także studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, doktoranci kształcący się w Polsce lub w państwie sąsiadującym oraz osoby prowadzące działalność naukową.

Przeczytaj również:  Kaczyński ukarany. "Naruszył dobre imię Sejmu i odpowiedzialność"

Kontrowersyjną zmianą jest także otwarcie kasyn. 1 osoba na 15m2 – na tej podstawie kasyna będą mogły wyliczyć maksymalny limit osób przebywających na terenie obiektu. Na terenie kasyn obowiązywać będzie zakaz spożywania posiłków oraz picia napojów.

Czytaj także: Afera w Niemczech! Naukowcy dostali pieniądze za poparcie lockdownu

Jak wynika z rozporządzenia, z zakazu zgromadzeń wyłączone będą konkursy na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską, w tym aplikacje prowadzone w formie aplikacji uzupełniających, zajęć i sprawdzianów w trakcie tych aplikacji, a także egzaminów sędziowskich i egzaminów prokuratorskich oraz konkursów na stanowiska referendarzy sądowych i asystentów sędziów.

Następna zmiana dotyczy kolejności szczepień, ponieważ osoby zatrudnione w ogrzewalniach i noclegowniach zostały włączone do grupy pierwszej szczepień przeciwko COVID-19 i mają być szczepione po pacjentach zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Źródło: Onet

(Visited 3 404 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj