propolski.pl: Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek

Sondaż: Polacy wypowiedzieli się na temat kolejnych obostrzeń. Złe wieści, ale dla rządu

Według najnowszego badania United Surveys przeprowadzonego na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM Polacy nie akceptują powrotu do większych restrykcji pandemicznych. Obostrzenia popiera bowiem tylko 21 procent respondentów.

Wyniki sondażu jasno wskazują, że Polacy nie oczekują od rządu kolejnego lockdownu w najbliższych tygodniach. Za zaostrzeniem rygoru sanitarnego opowiedziało się 21 procent badanych, aż 33,2 procent chce poluzowania restrykcji, zaś 33,7 procent — zachowania obecnego status quo.

W sprawie lockdownu zdania nie posiada 12,1 procent ankietowanych.

W sondażu United Surveys padły pytania o to, które obostrzenia powinny zostać wprowadzane w pierwszej kolejności, w sytuacji gdy rząd zdecydowałby się na lockdown.

Przeczytaj również: Rząd szykuje LOCKDOWN na Wielkanoc? Niepokojące doniesienia: „Przykręcą kurek znowu za jakiś tydzień, dwa tygodnie”

Respondenci w pierwszej kolejności wskazali nakaz noszenia maseczek chirurgicznych, bez zakrywania twarzy przyłbicami, chustami, kominiarkami czy szalikami. Za tym rozwiązaniem opowiedziało się 45,9 procent badanych.

Dużo mniejszym poparciem społeczeństwa cieszy się ponowne zamknięcie centrów i galerii handlowych — to rozwiązanie poparłoby 20,3 procent Polaków. Zamknięcie kin, teatrów oraz muzeów 15,6 procent, stoków narciarskich oraz basenów — 13,2 procent.

Polacy nie wykazują wielkiego entuzjazmu wobec zawieszenia stacjonarnego nauczania w klasach I-III. Za powrotem najmłodszych uczniów do domów opowiedziało się tylko 12,4 procent ankietowanych. Za zamknięciem hoteli jedynie 10 procent. 19 procent respondentów nie ma zdania w temacie obostrzeń, a 15 procent wskazałoby inne metody walki z pandemią.

Sondaż United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej”, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl przeprowadzony został 19 lutego 2021 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 dorosłych Polaków.

Przeczytaj również: Hołownia do Kaczyńskiego: „Panie Jarku, pan się nie boi”. Zaskakująca deklaracja

Źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these