Minister Adam Niedzielski wypowiedział się na temat obecnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Wyjaśnił, że nie jest wykluczone, że apogeum trzeciej fali nastąpi w okresie około świątecznym.

Prowadzący program na antenie RMF FM zapytał, czy władze rozważają wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, a nawet godziny policyjnej.

Zobacz również: Sośnierz zgasił Lubnauer: Jeżeli pani chce siedzieć w norze, to niech pani siedzi [WIDEO]

Szef resortu zdrowia skomentował aktualny stan pandemii i nie pozostawił złudzeń. Sytuacja wygląda bardzo źle: Niestety nie ma tutaj żadnych pozytywnych sygnałów — przyznał minister, który nie ma dobrych przeczuć. Z jego słów wynika, że szczyt pandemii dopiero przed nami, a największego przyrostu zakażeń możemy spodziewać się w okresie około świątecznym.

— Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę, patrząc i na statystki, i na regulacje dotyczące obostrzeń, że to już nie jest ten czas, kiedy trzeba sobie udowadniać, jak obejść regulacje — powiedział Niedzielski, apelując o przestrzeganie restrykcji.

Zobacz również: Olejnik zawiedziona postawą Budki: „Jeśli nie daje pan rady, niech się pan poda do dymisji”

Przeczytaj również:  „Paradował w rozpiętej koszuli, spod której wystaje…”. Znany stylista o wyglądzie Tuska

Dziennikarz zapytał również, czy władze nie myślą przypadkiem o wprowadzeniu dodatkowych restrykcji, na co Niedzielski odpowiedział, że w Polsce obowiązują zasady, które funkcjonują również w innych krajach europejskich.

— Jedynym elementem, który odróżnia nas w poważny sposób, to zastosowanie godzin policyjnych, czyli całkowitego zakazu wychodzenia z domu. Regulacyjnie my musielibyśmy takie obostrzenia wprowadzać poprzez ustawę — zastrzegł.

źródło: medianarodowe.com

(Visited 474 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj