Klaudia Jachira z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych opublikowała osobliwy wpis, w którym zachęcała do wypisania się z Kościoła Katolickiego.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej nigdy nie kryła się ze swoimi liberalnymi poglądami. Teraz przekonuje, że Wielkanoc to doskonały czas na to, by złożyć akt apostazji.

Parlamentarzystka brała udział w konferencji prasowej zorganizowanej we Wrocławiu przez Strajk Kobiet. Aktywistki zachęcały, aby wypisać się z Kościoła katolickiego, proponując apostazję.

— Każdy krok się liczy — podkreśliły aktywistki na stronie internetowej promującej akcję porzucenia wiary.

Zobacz również: Olejnik zawiedziona postawą Budki: „Jeśli nie daje pan rady, niech się pan poda do dymisji”

Jachira zabrała głos podczas konferencji i wystąpiła z tabliczką „Apostazja — same plusy”. Opublikowała również w mediach społecznościowych wpis, w którym zachęciła do odejścia z Kościoła.

— Zbliżają się Wolne Dni — to dobra okazja, by wypisać się z kościoła — napisała polityk.

Niedawno z inicjatywy polityków Lewicy uruchomiono projekt „Licznik apostazji”, który wsparli m.in. Robert Biedroń oraz Joanna Scheuring-Wielgus.

— Wraz z Agatą Diduszko i Robertem Biedroniem otworzyliśmy stronę licznikapostazji.pl, tak aby liczyć, ile osób naprawdę odchodzi z kościoła — mówiła w grudniu Joanna Scheuring-Wielgus.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 038 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj