PiS ogłosił zakończenie trwającego sporu z Czechami, a następnie zawarcie porozumienia ws. kopalni Turów. Od słów mocnego komentarza nie mógł powstrzymać się Rafał Trzaskowski, który napisał na Facebooku:

– Jesteście jak komuna – bohatersko rozwiązujecie problemy, które sami stworzyliście, płacąc za to miliony złotych.

W czwartek miała miejsce konferencja prasowa w kopalni Turów, na której wystąpił premier Morawiecki. Szef polskiego rządu ogłosił, że kary „stają się bezprzedmiotowe”.

– Mam obiecane przez pana premiera Czech najpóźniej od jutra, ale liczę, że od dzisiaj skarga złożona przez Republikę Czeską do TSUE, zostanie wycofana. Wszystkie kary stają się bezprzedmiotowe. Czyli od dzisiaj bądź od jutra w ogóle ten problem nie istnieje – stwierdził premier RP.

Do sprawy nawiązał również rzecznik rządu Piotr Müller: – Niedawno Rafał Trzaskowski o wstrzymaniu wydobycia węgla w kopalni Turów mówił, że ‚nie ma innego wyjścia’. Otóż okazało się, że jest! – ogłosił polityk.

Na reakcję Trzaskowskiego nie trzeba było wcale długo czekać.

– Rzecznik rządu po dzisiejszym „sukcesie” w sprawie Turowa postanowił uderzyć… we mnie. Panie rzeczniku – w sprawie Turowa przede wszystkim mówiłem, że żadna profesjonalna dyplomacja nie doprowadziłoby do tego konfliktu – napisał prezydent Warszawy, który użył nietypowego porównania.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

– Jesteście jak komuna – bohatersko rozwiązujecie problemy, które sami stworzyliście, płacąc za to miliony złotych. Kpina. Mówiłem, że niestety trzeba będzie zapłacić za Wasze błędy – i dokładnie to się stało. Z naszych podatków zapłacona będzie wielomilionowa ugoda – dodał.

Rzecznik rządu po dzisiejszym „sukcesie” w sprawie Turowa postanowił uderzyć… we mnie. Panie rzeczniku – w sprawie…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Czwartek, 3 lutego 2022

Zobacz również: Najnowszy sondaż. Spadek poparcia dla PiS. Konfederacja dogania Polskę 2050

Zobacz również: Strajk Kobiet: Uczestniczka obrażała policjantkę: „Ty stara kur…”. Reakcja funkcjonariuszki zaskakuje [WIDEO]

źródło: Facebook.com, money.pl

(Visited 710 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj