Bill Gates nie ma dobrych przeczuć. Zdaniem miliardera po koronawirusie dopadną nas kolejne pandemie w dodatku o wiele gorsze w skutkach od poprzednich. Szef Microsoftu jest zdania, że powinniśmy zabezpieczyć się już teraz.

Pandemia koronawirusa zdominowała nasze życie od przeszło dwóch lat. Wiele wskazuje na to, że nie jest to ostatnia poważna choroba, z którą będziemy mieli do czynienia. Filantrop nie ma wątpliwości, że po koronawirusie nadejdą kolejne pandemie, które będą jeszcze gorsze w skutkach, chociażby finansowych.

Bill Gates skomentował również aktualną pandemię. Jest pewien, że po Omikronie wcale nie zaznamy spokoju, a koronawirus zostanie z nami na zawsze tak, jak sezonowa grypa. Dodał, że już teraz powinniśmy przygotować się do kolejnego ataku pandemii.

Stwierdził, że najlepszym lekarstwem ma być sprawiedliwy i równy dostęp do szczepień, które trafiły przede wszystkim do krajów rozwiniętych. Jak zaznaczył Gates, przyszła pandemia może najsilniej zaatakować Afrykę i właśnie temu scenariuszowi należy zapobiec.

Zobacz również: Kolejny kraj wraca do normalności. Szwecja znosi wszystkie obostrzenia

Zobacz również: Rząd ogłosił sukces ws. kopalni Turów. Rafał Trzaskowski stracił cierpliwość

źródło: Komputer Świat, o2.pl, forsal.pl

(Visited 355 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj