Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki został ukarany przez sejmową komisję etyki za nazwanie „kretynką” kobiety, która odezwała się do niego w galerii handlowej. Do sieci trafiło nagranie, które ukazało przebieg całego zdarzenia.

O ukaraniu wicemarszałka Terleckiego poinformowała Monika Falej z Lewicy. Jak się okazuje komisja zadecydowała o karze zwrócenia uwagi Terleckiemu – jest to jedna z dostępnych form ukarania posła. Monika Falej oceniła, że Ryszard Terlecki dopuścił się obrazy kobiety w galerii handlowej.

– Obrażanie wyborców, którzy wyrażają swoje niezadowolenie z działań PiS, jest niegodne mandatu posła – powiedziała wiceprzewodnicząca komisji. Wniosek do komisji o ukaranie Terleckiego złożyła grupa parlamentarzystów KO.

Do feralnego zdarzenia doszło 5 listopada w Galerii Kazimierz w Krakowie. Jedna z kobiet zbliżyła się do polityka PiS i wdała z nim w krótką rozmowę.

– Chciałabym tylko powiedzieć, że to, co dzieje się w kraju, to, co robicie kobietom, to jest po prostu karygodne – zauważyła kobieta.

– Jest pani kretynką – odpowiedział jej Ryszard Terlecki.

Zobacz również: Zostało już niewiele czasu! Konfederacja: Trzeba powstrzymać to szaleństwo [WIDEO]

Zobacz również: PiS bezlitosne dla Tuska. Wszystko się wydało na tym nagraniu [WIDEO]

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

źródło: polsatnews.pl, gazeta.pl, o2.pl

(Visited 71 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj