Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że jego ugrupowanie zaproponuje poprawki do nowelizacji ustawy pozwalające pracodawcy zweryfikować, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko koronawirusowi.

Jednym z pomysłów będzie propozycja wpisania zachęty finansowej dla najmłodszych, jeśli chodzi o szczepienie się. Lider ludowców, który był gościem na antenie Polsat News wspomniał o specjalnych zachętach dla obywateli w kwestii szczepień.

– W tych obostrzeniach brakuje mi zachęty finansowej, ulgi podatkowej czy wysłania do niezaszczepionych maila, sms, listu z wyznaczoną datą szczepienia. Musisz odmówić, jeśli nie chcesz pójść. Brakuje mi wysłania e-maila czy smsa do każdej niezaszczepionej osoby z terminem szczepienia. Oczywiście, każdy ma prawo odmówić, ale skoro państwo zapewnia każdemu darmowe szczepienia, to niech taka osoba wykona minimalny wysiłek – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Polityk zaznaczył, że „tego typu rozwiązanie wprowadzono w Wielkiej Brytanii, a w USA proponowano benefity dla rodziców, którzy wysłali dzieci na szczepienia”.

– Poprawki są potrzebne. Chcemy wysłuchać zdania przedsiębiorców, pracodawców i związkowców. Cieszę się, że jest jakaś ustawa, ale trzeba ją dopracować. PSL będzie pytać, czy PiS przyjmie rozsądne poprawki do ustawy. Może wpiszmy ulgę podatkową i 600 zł dla młodszych do 26. roku życia za szczepienie? – zakończył Kosniak-Kamysz.

Zobacz również: Bosak o członkach Rady Medycznej: „Ciężko jest traktować ich poważnie” [WIDEO]

Zobacz również: Artur Dziambor: „Rząd robi wszystko, żeby ludzi postawić przeciwko ludziom. To jest obrzydliwe działanie” [WIDEO]

Źródło: polsatnews.pl, wmeritum.pl

(Visited 144 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj