Nie ulega wątpliwości, że Donald Tusk odkąd wrócił do krajowej polityki ustalił sobie jeden główny cel – pokonanie formacji Jarosława Kaczyńskiego.

Polityk jeszcze niedawno pełnił obowiązki w strukturach Unii Europejskiej. Aktualnie Tusk większość swoich działań koncentruje na formacji rządzącej, a ta nie pozostaje mu dłużna.

Jeszcze w lipcu bieżącego roku PiS opublikowało w mediach społecznościowych nagranie, które odnosiło się do następujących słów Tuska: „Oni tak naprawdę chcą tu wprowadzić ruski ład, a nie polski ład”.

W tej sytuacji szef PO miał zapewne na myśli „Polski Ład”, który jest nowym programem PiS. Pod koniec lipca PiS opublikowało nagranie, które miało stanowić odpowiedź na wypowiedziane przez Donalda Tuska słowa.

Niedługo po powrocie do krajowej polityki były premier w jednym ze swoich wystąpień określił „Polski Ład” mianem „Ruskiego Ładu”. To nie spodobało się Prawu i Sprawiedliwości, które szybko opublikowało stosowną odpowiedź.

Na samym początku słyszymy słowa Tuska. W odpowiedzi narrator odpowiada: „Halo, panie Donaldzie”, a następnie zadaje wiele pytań pod jego adresem.

– Czy mówi pan o swoich ciepłych relacjach z Władimirem Putinem? O niedźwiadkach, obiadkach i spacerkach po Sopocie? O chęci sprzedania Rosjanom Lotosu? Milczeniu w sprawie Nord Stream 2? Szkodliwej umowie z Gazpromem, za którą Polacy zapłacili krocie z własnej kieszeni? A może o kuriozalnym udziale Siergieja Ławrowa w spotkaniu polskich ambasadorów? Podejrzanej umowie o współpracy polskich służb specjalnych z rosyjską FSB? – słyszymy na wideo.

Przeczytaj również:  Wiceminister zdrowia ostrzega! Koronawirus będzie szalał jesienią?

– Faktycznie, wie pan sporo o „ruskim ładzie”, bo sam go pan wprowadzał. Nic dziwnego, że rosyjskie media nazwały pana „swoim człowiekiem w Warszawie”. Nic dziwnego, że pan nazwał Putina „swoim człowiekiem w Moskwie” – relacjonuje dalej narrator.

– Pewnie się cieszy, że pan wreszcie wrócił do kraju. Proszę mu przekazać, że Polska się zmieniła i rosyjskich porządków już tutaj nie będzie – słyszymy w podsumowaniu.

Zobacz również: Artur Dziambor: „Rząd robi wszystko, żeby ludzi postawić przeciwko ludziom. To jest obrzydliwe działanie” [WIDEO]

Zobacz również: Zostało już niewiele czasu! Konfederacja: Trzeba powstrzymać to szaleństwo [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, wprost.pl

(Visited 388 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj