Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował o wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, na mocy którego były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego.

Były polityk musi przeprosić Kaczyńskiego za nazwanie go „oszustem”. Sprawa dotyczy wpisu posła w mediach społecznościowych i sięga lutego 2019 roku, kiedy to prezes PiS skierował do posła opozycji wezwanie przedsądowe i domagał się przeprosin.

Głośny komentarz Petru pojawił się po ujawnieniu przez „Gazetę Wyborczą” stenogramu nagrania rozmowy lidera PiS z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. 

Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem napisał wówczas Petru, dodając do tweeta hashtag #TaśmyKaczyńskiego.

Wielokrotnie widziałem takie sytuacje w biznesie, kiedy zamawiający odmawiał później zapłaty i zaczynał kombinować to się nazywa oszustwo. Jeśli tak było w przypadku Jarosława Kaczyńskiego, to będę podtrzymywał swoje słowa wyznał wówczas w rozmowie z mediami były przewodniczący Nowoczesnej.

— W wyniku wyroku Ryszard Petru musi przeprosić pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie go oszustem we wpisie na Twitterze — poinformował PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, dodając, że ten powinien opublikować tweet z przeprosinami i przypiąć go na okres dwóch tygodni na swoim profilu na Twitterze.

Wyrok wydany w I instancji w piątek przez Sąd Okręgowy w Warszawie jest nieprawomocny.

Przeczytaj również: PILNE: Polityk PO wśród osób zaszczepionych poza kolejnością. Do sytuacji doszło w Gdańsku

źródło: Tysol

(Visited 387 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj