Media społecznościowe obiegła informacja o kolejnym zaszczepieniu poza kolejnością przyjętą przez Narodową Strategię Szczepień. Do osób, które przyjęły szczepionkę na COVID-19 poza grupą „zero” dołączyła wieloletnia polityk PO i była wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Hanna Zych-Cisoń obecnie sprawuje funkcję wiceprzewodniczącej pomorskiego sejmiku. O tym, że przyjęła szczepionkę 30 grudnia, przyznała w rozmowie z trójmiejskim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Kilka dni wcześniej informowało o tym Radio Gdańsk. Radna miała zaszczepić się wówczas w gdańskiej placówce spółki Copernicus.

Jako wicemarszałek wprowadzałam wolontariat szpitalny i do dziś jestem wolontariuszką w szpitalu Copernicus. Szczepiąc się, nie złamałam więc prawa przekonuje Zych-Cisoń.

Była wicemarszałek na swoją obronę dodaje, że dzień przed Wigilią jej 92-letnia matka została zabrana przez karetkę do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Radna podkreśla, że jest jej jedynym opiekunem.

Mama do tej pory przebywa w szpitalu w ciężkim stanie. Obawiałam się, że nawet jak wyjdzie ze szpitala, to będzie musiała pozostawać na kwarantannie i będzie wymagała opieki. Spróbowałam więc zaszczepić się wcześniej, żeby pomóc chorej matce wyjaśnia.

Polityk twierdzi również, że skontaktowała się ze szpitalem spółki Copernicus telefonicznie, aby dowiedzieć się, kiedy będzie mogła zaszczepić się najwcześniej. Termin ustalono na 30 grudnia.

Przeczytaj również: Afera szczepionkowa: Kolejny bogacz zaszczepiony poza kolejnością. Polacy jedzą jego produkty

źródło: Tysol

(Visited 1 139 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Posłanka Lewicy ślubowała z szalikiem nad głową. Robert Biedroń jest dumny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here