Media społecznościowe obiegła informacja o kolejnym zaszczepieniu poza kolejnością przyjętą przez Narodową Strategię Szczepień. Do osób, które przyjęły szczepionkę na COVID-19 poza grupą „zero” dołączyła wieloletnia polityk PO i była wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Hanna Zych-Cisoń obecnie sprawuje funkcję wiceprzewodniczącej pomorskiego sejmiku. O tym, że przyjęła szczepionkę 30 grudnia, przyznała w rozmowie z trójmiejskim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Kilka dni wcześniej informowało o tym Radio Gdańsk. Radna miała zaszczepić się wówczas w gdańskiej placówce spółki Copernicus.

Jako wicemarszałek wprowadzałam wolontariat szpitalny i do dziś jestem wolontariuszką w szpitalu Copernicus. Szczepiąc się, nie złamałam więc prawa przekonuje Zych-Cisoń.

Była wicemarszałek na swoją obronę dodaje, że dzień przed Wigilią jej 92-letnia matka została zabrana przez karetkę do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Radna podkreśla, że jest jej jedynym opiekunem.

Mama do tej pory przebywa w szpitalu w ciężkim stanie. Obawiałam się, że nawet jak wyjdzie ze szpitala, to będzie musiała pozostawać na kwarantannie i będzie wymagała opieki. Spróbowałam więc zaszczepić się wcześniej, żeby pomóc chorej matce wyjaśnia.

Przeczytaj również:  „Ławę rządową dla was trzeba zamienić na ławę oskarżonych”. Braun nie wytrzymał w Sejmie [WIDEO]

Polityk twierdzi również, że skontaktowała się ze szpitalem spółki Copernicus telefonicznie, aby dowiedzieć się, kiedy będzie mogła zaszczepić się najwcześniej. Termin ustalono na 30 grudnia.

Przeczytaj również: Afera szczepionkowa: Kolejny bogacz zaszczepiony poza kolejnością. Polacy jedzą jego produkty

źródło: Tysol

(Visited 1 202 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj