Borys Budka udzielając wywiadu, stwierdził, że istnieje analogia pomiędzy postawą Kaczyńskiego i kończącym swoją kadencję prezydentem USA Donaldem Trumpem. Jarosław Kaczyński zrujnował w Polsce praworządność, narażając nas na wielki konflikt z Unią Europejską; jest symbolem żądzy władzy za wszelką cenę — powiedział w piątek lider PO.

Polityk opozycji zapytany o ostatnie głośne wydarzenia w USA nie szczędził mocnych porównań i krytyki wobec Jarosława Kaczyńskiego.

Kaczyński i jego ludzie są takim symbolem tych osób, które atakowały Kapitol. Niestety analogie są bardzo, bardzo proste. To Kaczyński jest człowiekiem, który niszczy demokratyczne instytucje. Kaczyński jest człowiekiem, który nie szanuje trójpodziału władzy. To Kaczyński zrujnował w Polsce praworządność, narażając nas na wielki konflikt z Unią Europejską — powiedział Budka.

Według szefa PO warto zadać sobie jedno ważne pytanie, gdzie się podziała demokratyczna Polska, demokratyczna Europa i demokratyczna Ameryka: — I tutaj odpowiedź jest bardzo prosta — Kaczyński i Zjednoczona Prawica to jest dokładnie to, co reprezentuje sobą Trump — kontynuował poseł.

Zobacz również: Gwiazdowskiemu puściły nerwy: „Wk**w we mnie zaczął narastać”

Przeczytaj również:  "Rzygać mi się chce". Lempart krzyczy pod domem Kaczyńskiego [WIDEO]

Ponadto przekonywał, że w obecnych realiach nie powinno być zgody na niszczenie instytucji, które dbają o dobro i bezpieczeństwo obywateli.

— Kaczyński jest takim symbolem tego człowieka-bizona — człowieka, który jest w stanie zniszczyć wszystko, byleby tylko zachować swoją władzę — stwierdził Budka.

— I kiedy dzisiaj patrzymy na to, co wydarzyło się niedawno w Stanach Zjednoczonych, to możemy sami mieć właśnie to, co reprezentuje sobą obóz Zjednoczonej Prawicy: brak szacunku dla instytucji, demokratycznych reguł, ale przede wszystkim żądza władzy za wszelką cenę. Symbolem żądzy władzy za wszelką cenę jest właśnie Jarosław Kaczyński — kontynuował lider PO.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 330 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj