Dziennik „Fakt” podał, że Aktywiści Lotnej Brygady Opozycji, znanej z happeningów politycznych wymierzonych w PiS, pokłócili się o pieniądze. Rozłam wydarzył się dwa miesiące temu, lecz dziennikarze informują o sprawie dopiero teraz.

Lotna Brygada Opozycji przekształciła się w sierpniu w stowarzyszenie. Przeciwnikiem tego pomysłu był jeden z założycieli formacji, Adam Wiśniewski. Wiśniewskiemu zarzuca się nierozliczanie pieniędzy ze zbiórek, a także zamiary sprzedania domeny internetowej za 2500 złotych. Jego zdaniem cena 2,5 tys. zł „jest normalną ceną rynkową”. Domenę internetową kupił i utrzymywał ojciec Wiśniewskiego, a decyzję o jej sprzedaży podjął po wykluczeniu go z „brygady”.

Do założyciela „brygady” dotarł „Fakt”. Wiśniewski podaje, że został wykluczony z organizacji wraz z dwoma innymi członkami. Powodem miała być rzekomo kłótnia o materiały filmowe z happeningów. Nagrania wideo udostępniane w mediach społecznościowych traciły zainteresowanie.

Wiśniewski przekonuje, że założył cztery zbiórki na sumę ponad 32 tysięcy złotych, z czego Lotna Brygada Opozycji otrzymała 70% wszystkich zebranych środków, czyli około 22 tysiące złotych. Aktywista tłumaczy, że pieniądze zbierane były na oddolny ruch, a nie stowarzyszenie.

 —Zrzutki, które zakładałem, były przeznaczone nie tylko na Lotną Brygadę Opozycji, ale też na dziennik Wolne Media, który prowadzę — wyjaśnia mężczyzna.

Przeczytaj również: Patryk Jaki wbija szpilę Trzaskowskiemu: „Cała Warszawa jest jego, tylko nie Czajka”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 627 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj