PSL-Kukiz'15

Co dalej z koalicją PSL-Kukiz’15? “My nie umawiamy się na randkę z modliszką”

Marek Sawicki, wiceszef klubu parlamentarnego KO był gościem w radiu TOK FM i został zapytany o słowa prezesa PiS, który rzekomo rozmawiał z prezesem PSL.

— Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nie rozmawiał z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim o koalicji; nie umawiamy się na randkę z modliszką — powiedział Marek Sawicki. Polityk jest zdania, że jeżeli politycy Kukiz’15 będą chcieli nawiązać współpracę z PiS, to ludowcy nie będą im w tym przeszkadzać.

— Rozmawiałem wczoraj z prezesem Kosiniakiem-Kamyszem – nie było rozmowy prezesa Kosiniaka-Kamysza z Jarosławem Kaczyńskim na temat koalicji. Przy jakiejś okazji być może się widzieli i o czymś rozmawiali, tylko rozmawiać można o wszystkim, ale nie rozmawialiśmy i nie rozważaliśmy kwestii koalicji — mówił w wywiadzie Sawicki.

Zapytany przez dziennikarza o słowa posła Koalicja Polska Jarosława Sachajki, Sawicki odpowiedział:

— Jeśli Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko zdecydują, że trzeba zmieniać Polskę i rzeczywistość z Jarosławem Kaczyńskim i PiS, to my nie będziemy ich trzymać na siłę i nie będziemy im tego bronić. Natomiast PSL nie wybiera się na współpracę z PiS — zapewnił gość TOK FM.

Na sugestie, że on sam uchodzi za zwolennika koalicji z PiS-em Sawicki odparł, że wielokrotnie już mówił o tym, że „nie umawiamy się na randkę z modliszką”.

— Nie będziemy szli na współpracę z tymi, którzy chcą nas wyeliminować, pamiętamy jak skończyła Samoobrona, jak skończyła LPR na współpracy z PiS, my jesteśmy dużo bardziej doświadczeni, 125 lat historii Polskiego Stronnictwa Ludowego to jest wielkie doświadczenie i wielki dorobek — kontynuował.

Zobacz również: Wałęsa o polskiej demokracji: Mafie, zbiorowiska i interesy

Sawicki nie wykluczył jednak współpracy z Szymonem Hołownią: — Jakieś wstępne rozmowy i sygnały są, my sugerujemy, że możemy się porozumieć z Szymonem Hołownią na gruncie programowym. Jeśli znajdziemy wspólne elementy programowe, możemy być rzecznikami tych elementów programowych Hołowni w parlamencie, ale decyzja należy też do drugiej strony — zaznaczył poseł PSL.

źródło: stefczyk.info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these