propolski.pl: Róża Thun odchodzi z PO

Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Podała powód [WIDEO]

Róża Thun przekazała w mediach społecznościowych, że opuszcza Platformę Obywatelską. — Moje decyzje coraz częściej rozchodzą się z tym, jak głosuje nasza delegacja PO w Parlamencie Europejskim. Często różniłam się w głosowaniach z zarządem naszej partii. Chodziło o przyjmowanie uchodźców i otaczanie ich opieka. Ta sama sytuacja powtórzyła się przy rezolucji nawołującej polski rząd do przestrzegania prawa — powiedziała europosłanka na opublikowanym nagraniu.

Thun wyjaśniła, że szalę goryczy przeważył fakt powstrzymania się od głosowania nad zasobami własnymi UE, czyli Funduszem Odbudowy.

— Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich — podkreśliła Róża Thun.

W piątek z Platformy Obywatelskiej zostali wykluczeni posłowie Paweł Zalewski oraz Ireneusz Raś. Stało się to na wniosek jej przewodniczącego Borysa Budki. Obaj politycy byli bardzo zaskoczeni tą decyzją. Jaka była przyczyna wyrzucenia posłów z partii? Okazuje się, że były to „działania na szkodę Platformy”.

Zobacz również: Budka skrytykował Polski Ład. Jest przekonany, że to, co w nim dobre, wymyśliła PO

Obaj politycy dostrzegali potrzebę przeprowadzenia dogłębnych reform w ugrupowaniu. Część przedstawicieli PO napisała nawet list otwarty do Borysa Budki, w którym się ich domagała.

— Podpisałem list 51 patriotów Platformy Obywatelskiej, a nie rozłamowców, zatroskanych o los tej partii i jej pozycję. To jest skala, która do tej pory nie miała miejsca. To nie jest żółta kartka dla osób rządzących PO to jest już pomarańczowa kartka — powiedział poseł Koalicji Obywatelskiej kilka dni temu na antenie RMF FM.

Róża Thun opublikowała w mediach społecznościowych list skierowany do wyborców, w którym wyjaśniła swoje motywacje.

Zobacz również: Lubnauer rozpacza nad tym, że młodzież będzie uczyła się historii. Poseł PiS zszokowany jej słowami

Wypisuję się z Platformy Obywatelskiej

Wypisuję się z Platformy Obywatelskiej…

Opublikowany przez Róża Thun Poniedziałek, 17 maja 2021

źródło: dorzeczy.pl, wp.pl

About the Author

One thought on “Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Podała powód [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these